Ја тестиравме батеријата на Intocircuit од 11.200 mAh

Се повеќе и повеќе надворешни батерии како оваа што ја презентираме денес продолжуваат да се појавуваат на пазарот. Тоа е Интоцикуларен бренд Power Bank што ветува теоретски капацитет од 11.200 mAh.

Пред да разговараме за неговиот капацитет како батерија, оваа Power Bank се издвојува по својата метална завршница и за да има нумерички дисплеј со осветлување во сина боја во која ќе го видиме процентот на полнеж што тој сè уште го има. Овој систем е многу попрецизен од вообичаениот заснован на обоени LED диоди, така што во секој момент можеме да знаеме дали е време да ја полните батеријата или може да трае малку подолго.

Интокурт на банката за напојување на батеријата

Друг интересен детал за оваа батерија Интоциркут е тоа што ја има две USB порти, нешто што ќе ни овозможи истовремено полнење на два уреди.

Едно од пристаништата обезбедува А. излезна струја од 2,1 ампери а другиот го намалува интензитетот на 1 Ампер. Кои разлики ги прави ова? Во суштина, она што е изменето е времето на полнење, така што ако ја користиме портата 2,1 Amp, уредот што ќе го поврземе со таа USB порта ќе се наполни побрзо.

Нешто што досега не сум го видел во ниту една друга батерија е ЛЕР за употреба како фенерче за итни случаи. Ова е многу интересна точка, бидејќи поради својот капацитет, оваа батерија станува идеален додаток кога одиме на пат и може да биде дека во одреден момент, треба да имаме мал извор на светлина на специфичен начин.

Како и обично, откако ќе се потроши полнењето на батеријата, имаме порта microUSB да може повторно да го користи.

Интокурт на банката за напојување на батеријата

¿Капацитетот од 11.200 mAh е реален Што нуди Intocircuit Power Bank? За да одговорам на ова прашање, сам го направив тестот. Секој пат кога го полнев мојот iPhone 6, автономијата опаѓаше за 30%, така што можеме да добиеме само 3 до 4 целосни полнења.

Земајќи предвид дека iPhone 6 има батерија од 1.810 mAh, станува збор за тоа дека надворешната батерија има вистински 6.500 mAh во најдобрите случаи. Каде е остатокот од капацитетот до 11.200 mAh? Според производителот, ефикасноста е околу 70% -80% а остатокот се должи на загубите на енергија како резултат на топлината.

Интокурт на банката за напојување на батеријата

И покрај овој детал, веруваме дека од квалитет на градење, дополнителни додатоци, големина и тежина, Intocircuit PowerBank е доста добар и вреди да се размисли ако размислувате да купите надворешна батерија.

Добрите

 • Завршувања со добар квалитет
 • Две USB излезни порти
 • Покажете за да ја знаете автономијата
 • ЛЕР за употреба како фенерче

Contras

 • Вистински капацитет значително помал од рекламираниот
11.200 mAh батерија за напојување со батерии во рамките на струја
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
29,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 85%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Срање dijo

  Па, ЛЕД-то како фенерче не е старо ... овде имам неколку моќници од оние чинори кои веќе го имаат и се стари неколку години ...