Ја тестиравме надворешната батерија на UGREEN со 20.000 mAh и испорака на енергија

Ние ги анализираме UGREEN надворешна батерија со капацитет од 20.000mAh и моќност на полнење до 18W со испорака на енергија и три порти за полнење. Со него нема да ви треба ништо друго за да ги наполните iPhone, iPad, iPad Pro или MacBook во која било ситуација.

Денес зависиме од нашите електронски уреди практично за сите аспекти од нашиот живот: работа, рекреација, спорт ... но батериите на овие уреди се ограничени, па затоа надворешната батерија е секогаш одличен придружник за секое патување или интензивен работен ден. Кога барате надворешна батерија, важно е да знаете неговиот капацитет за полнење, достапните пристаништа и моќноста што може да ја испорача да ги наполниме нашите уреди. Во овие три точки, овој ЗГРЕЕН тапанар одговара на многу добра нота.

Има капацитет за полнење од 20.000 XNUMX mAh, што воопшто не е лошо. Да се ​​добие идеја iPhone 11 Pro Max има батерија од 3,969 mAh и 12,9 ″ iPad Pro 9,720 mAh, за да можеме да го наполниме нашиот iPad Pro до двапати и нашиот iPhone 11 Pro Max многу повеќе. Покрај вкупниот капацитет, важно е да се напомене дека тој има моќност за полнење од 18W испорака на енергија, што му овозможува брзо полнење на нашиот iPhone, или за полнење на нашиот iPad Pro без проблеми. MacBook Air се полни и со оваа батерија , но побавно отколку со неговиот оригинален полнач (30W). Овој излез на струја се нуди само во централната порта USB-C, преку другите две USB порти тие се компатибилни со Брзото полнење 3.0 / 2.0, FCP, AFC.

Полнењето на батеријата од овој капацитет исто така трае и затоа е компатибилно со Power Delivery доколку се користи приклучок за полнење USB-C и полнач компатибилен со Power Delivery, се разбира. Целосното полнење на батеријата трае околу 6 часа со користење на ова брзо полнење, повеќе ако користиме конвенционален товар. Можеме да го знаеме преостанатиот капацитет во Powerbank преку четири LED диоди што го означуваат, со притискање на копчето од страната.

Што се однесува до дизајнот и материјалите, оваа надворешна батерија на UGREEN е прилично дискретна. Неговиот квалитет на градење е добар, употребените материјали се вообичаени во овој вид производи, со црна пластика низ целата надворешна обвивка во многу недооценена мат-црна завршница. , иако доста подебели. Удобно е да го носите во куфер, торба или ранец, не толку во џеб.

Мислење на уредникот

UGREEN ни нуди многу трезвена надворешна батерија однадвор, но со. голем капацитет внатре што ни овозможува да бидеме мирни затоа што можеме да ги наполниме нашите уреди во секое време. Неговата моќност на полнење до 18W испорака на енергија го прави компатибилен со MacBook Air и iPad Pro, како и со iPhone за користење брзо полнење. Тоа е многу препорачан придружник за патување за оние кои секогаш одат со своите уреди нагоре, а исто така и со многу добра вредност на парите, исто така сега со кодот VA3V4YWG неговата цена се намалува на 29,99 € до 31 мај на Амазон (линк) Неговата вообичаена цена е 32,99 €.

ЗЕЛЕНА 20.000 XNUMX Powerbank
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
32,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • 20.000 mAh голем капацитет
 • Испорака на струја 18W
 • 3 порти за полнење
 • Добра цена

Contras

 • Само една порта за испорака на напојување

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.