Дали во iOS 14 ќе ја видиме сомнителната опција за снимање повици?

Бидејќи знаеме дека во кинеските медиуми протече внатрешна верзија на iOS 14, бројот на гласини што ги имаме за овој нов оперативен систем се зголемува. Сепак, мора да знаете како да направите разлика помеѓу веродостојни, сигурни или директно некомпатибилни протекувања со линијата на Apple во последниве години. Пред неколку часа се појави ново протекување поврзано со сомнителна опција за снимање повици директно од нашиот iPhone. Очигледно, iOS 14 може да дозволи вклучување на оваа функција. Сепак, не знаеме дали оваа одлика е пронајдена само во верзијата за внатрешен инженер што е украдена и продадена на различни медиуми.

iOS 14 со снимање повик, дали наскоро ќе биде реалност?

ОТКА LУВАЕ НА ОДГОВОРНОСТ
Активирањето на овој прекинувач ќе ви овозможи да ги снимите сите дојдовни и појдовни повици на овој уред.

Признавате и се согласувате дека ваша одговорност е да ги известите сите страни на повикот дека се снима и се согласувате дека ќе ги почитувате сите применливи закони во вашата јурисдикција во врска со снимањето повик додека е во тек „Аудио запис за повик“.

Дополнително, се согласувате дека ниедно друго лице нема да го користи овој уред додека е овозможено аудио најавување.

Ова е пораката на шпански јазик што можеме да ја прочитаме на сликата која е на чело на овој напис. Очигледно е доаѓањето на снимање повик во iOS 14. Сепак, пораката и одрекувањето што беа вклучени пред активирањето на функцијата покренуваат неколку проблеми.

Прво на сите, последниот дел каде што го осигурате тоа „Ниту една друга личност нема да го користи овој уред“ бидете интересни бидејќи многу корисници коментираат дека е можно да потекнува ова зафаќање внатрешна верзија за инженери на iOS 14. Тоа е, веројатно е дека оваа функција може да биде во внатрешните циркулари на работниците од Apple. Сепак, не знаеме со сигурност дали оваа функција ќе се види дефинитивно во последната верзија на iOS 14.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.