Ocketеб ја стартува одликата „Прочитај офлајн“ во уште неколку земји

џеб-прочитај го-подоцна

Сигурно сте слушнале за Pocket, апликација што ни овозможува да чуваме статии да може да ги прочитате подоцна во рамките на апликацијата, да ги сортирате по ознаки, да ги избришете и секако, да ги споделите. Пред неколку месеци, Ocketеб започна многу интересна функција во САД: „читање офлајн“, функција што им овозможува на корисниците да консултираат секаков вид мултимедијална содржина без да имаат пристап до Интернет: видео, статија, фотографии ... Сега, тие се вратија да се ажурираат во App Store додавајќи ја оваа функција на уште неколку земји меѓу кои се Шпанија, Јапонија, Русија ... По скокот повеќе информации.

Опција за прегледување на мултимедијални датотеки без Интернет конекција во Pocket, достапна во повеќе земји

Како што можеме да видиме во описот на Pocket во App Store:

Над 10 милиони луѓе користат Pocket за лесно зачувување написи, видеа и повеќе за подоцна уживање. Со Pocket, целата ваша содржина е централизирана на едно место, така што можете да ја прегледувате во секое време и на кој било уред. Не ви треба ниту интернет-врска.

Тимот за апликации одлучи да ја преведе функцијата „Прочитај офлајн“ во уште неколку земји: Шпанија, Франција, Германија, Италија, Јапонија и Русија. Во сите овие земји можеме да преземеме секаков вид мултимедијална содржина во Pocket, а потоа да ја консултираме без Интернет.

ШТО МОЕ ДА ЧУВАМ?
Зачувајте написи, видеа, рецепти и веб-страници што ќе ги најдете на Интернет или во омилените апликации.

У ENИВАЈТЕ НИКАДЕ, Дури и офлајн
Ако е во Pocket, тоа е на вашиот телефон, таблет и компјутер, дури и кога немате интернет-врска. Совршено е на патот до работа, патување или навивање на каучот.

Ова значи дека ако написот што го преземавме има слика или видео, можеме да го видиме и покрај тоа не сме поврзани на интернет, многу интересна функција што ќе се натпреварува со многу други апликации кои сè уште не ја нудат оваа функција. Дали сметате дека ова ново ажурирање на Pocket е корисно на App Store?

Ocketеб: Зачувајте приказни за подоцна (врска со AppStore)
Pеб: Зачувајте приказни за подоцнаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мала фикција dijo

  Еј.

  Едно прашање: Само што инсталирав џеб на моите Mac уреди, затоа што претпоставувам дека ќе можам да зачувувам и гледам видеа (сè уште офлајн), но можам да ги гледам само ако сум поврзан. Ако не, не можам. Дали знаете дали треба да конфигурирам нешто посебно за тоа?

  Со текстовите, немам проблем да ги гледам дури и офлајн.

  Поздрав Благодарам