Efеф Буш, откриј во живо, дека може да одговори со Apple Watch

jeb-автобус-јаболко-часовник-повик

Многумина се личности и познати личности кои сакаат да го покажат својот Apple Watch. Неколку дена пред официјалното лансирање, можевме да видиме како изгледаат неколку cantaren, скоро без значење за најскапите модели на компанијата. Од неговото лансирање Сведоци сме на неколку ситуации во кои Apple Watch беше протагонист поради недоволно познавање на неговиот корисник.

Ebеб Буш, брат на поранешниот американски претседател Georgeорџ Буш и кој е исто така републикански кандидат за претседател на Соединетите држави, објавен на социјалните мрежи моментот во кој го објави својот Apple Watch, фотографијата што ја предводи оваа статија, коментирајќи колку се чувствува горд што е производ направен во Америка ( всушност мислам на дизајниран не произведен).

Бидејќи е кандидат за претседател, во последните месеци неколку пати ја обиколуваше земјата обидете се да го убедите гласачкото тело, но не само за нив, туку исто така треба да бара финансирање за неговата кампања покрај спроведувањето интервјуа со медиумите. И сето тоа го прави во придружба на неговиот iPhone и неговиот Apple Watch.

Ако не можете да го видите видеото, кога користите Flash, посетете ја оваа веб-страница од каде го извлековме видеото.

Токму за време на состанокот, ebеб доби телефонски повик и Буш случајно го зеде „Apple Watch“. Потоа започна да се слуша глас дека Буш не знае од каде потекнува. Еден од присутните му вели дека доаѓа од Apple Watch, но Буш вели дека не може да разговара со него, сè додека му го носи на уво и проверува дали. Во тој момент, тој му кажува на повикувачот дека ќе му се јави подоцна и се слуша од Apple Watch. Смешен момент кога има кога луѓето ќе откријат дека технологијата постепено достигнува уреди каде што никогаш порано не би замислувале.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   nj180 dijo

  Ве молиме, немојте да бидете глупави со тоа што тоа беше убав момент, барем смешно. Во принцип, треба да знаете минимално за што е способен прекрасниот часовник, освен што го кажува времето. држење на телото од било што друго. ПС: Колку е смешно да се биде горд на производот, но мислам дека не треба да биде толку многу затоа што гордоста лежи и во производството и во оваа смисла веќе знаеме од каде потекнуваат уредите.

  1.    Маноло dijo

   Кога бев мала мислам дека те победија, затоа што не можеш да бидеш поглуп ...

   1.    nj180 dijo

    Уште еден огорчен фанбој оди по бога .. хахахаха

    Ајде да ја видиме бројката, не е за ништо друго, но тука имаме пример на несериозни луѓе кои бранат производ што не го знаат и не знаат ни што прават, Буш, ова е примерот и ништо друго. И ова е мое мислење. Имам помалку ...

    Ако коментарот ве навреди, можете да одите и да ** с. На кратко, Манолете помалку флегма истото што го погодија беше ти и твојата интелигенција допрва ќе се види, но јас скоро би рекол толку малку.

    поздрав и да ја цица.

 2.   R56 dijo

  Научете да ставате запирки во насловите дека веќе имате возраст. Каква ткаенина ...

 3.   IOS 5 засекогаш dijo

  Целосно се направивте будала. Тоа му се случува на старецот да се обиде да биде кул, без воопшто да има кучка!

 4.   Огорчен dijo

  „Всушност, мислам на дизајнираното не е произведено“

  Очите ми крварат! Ве молиме, ајде да го разгледаме малку правописот на текстовите пред да ги објавиме.

 5.   Мигел dijo

  прашање пријатели, часовникот од јаболко кога одговарам на звукот е многу мал, дури и ако проверам дали ја има целата јачина на звук, сакав да одговорам додека возам или на улица и не можам да бидам во канцеларија или заклучена простор за да може да се слуша. Ме измамија или е нормално, тоа е часовник со јаболка купено во САД

  1.    Игнасио Сала dijo

   Тивко е така, тој е дизајниран само за да може да реагира во средини со мал шум. Ако сте го пробале дома, видовте како звучи совршено.