„Епл“ ќе го дебитира својот договор со продуцентската куќа А24 со филм на Софија Копола и Бил Мареј

Се чини дека бизнисот на Стриминг-видеото на Apple оди глатко, многу од технолошките аналитичари веќе предвидуваат дека токму оваа нова услуга ќе го спаси финансискиот дебакл на Купертино. Неуспех или не, она што е јасно е дека од Купертино тие не се глупави и тие се први заинтересирани да ги поправат своите економски прогнози.

Денес добиваме новост поврзана со стриминг видео услугата на „Епл“ и таа е исто така поврзана со еден од најновите партнери на „Епл“ поврзана со ова видео: производствената компанија инди А24. И веќе имаме што ќе биде првиот филм во кој Apple и A24 ќе оди рака под рака: следниот филм на Софија Копола со Бил Мареј ...

Режисерот, Софија Копола, режирал филмови како на пр Самоубиствени девици, изгубени во преводот, Мари Антоанета, o Блинг прстенот; и точно во Изгубени во преводот, неверојатен филм што силно го препорачувам, беше таму каде што беше ја фалсификувал врската помеѓу Софија Копола и Бил Мареј (Квинтесенцијален инди филм во кој се појавува и Скарлет Јохансон). Овој пат, Apple ќе ја започне врската со инди-производителот A24 за производство на На карпите, новиот филм на Софија Копола во кој покрај Бил Мареј ќе ја видиме и Рашида onesонс (позната по својата улога во Канцеларијата).

На карпите ќе ни ја раскаже приказната за a млада мајка која повторно ќе се сретне со нејзиниот татко плејбој, разбирање на ова како жив татко, по улиците на Newујорк. Аргумент кој одлично одговара на режисерот и со актерската екипа. И сега тоа? Па, ние веќе ви го кажуваме тоа навистина сакаме да го видиме овој нов филм на Софија Копола, Мислам дека Епл започна интересна патека заедно со момците од А24, и можеме само да се радуваме на лансирање на стриминг видео сервис од момците од Купертино, и секако, овој најинтересен филм На карпите, најновата од Софија Копола.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.