„Епл“ ќе објави документарен филм за 11. По повод XNUMX-годишнината

11 септември кули близначки Светски трговски центар

Ако сте талтудит, поверојатно е дека сте го следеле лајвво искушение на кулите близначки на Newујорк. Ако е така, сигурно се сеќавате каде сте биле и што правите. Овој немил настан е стар 20 години и за негово одбележување Apple TV + ќе објави документарец со ексклузивни слики.

Apple најави дека во септември ќе го објави документарниот филм 9/11: Внатре во воената соба на претседателот. Документарниот филм ги раскажува настаните од 11 септември 2001 година низ очите на претседателот и неговиот кабинет за национална безбедност.

Зад овој документарец стојат Apple TV + и BBC, кои ги имале пристап до клучните донесувачи на одлуки кој одговори на нападот на кулите близначки.

Документарецот, во својата англиска верзија, ќе го раскажат ffеф Даниелс и ни ги покажува 12-те часа по нападот на тој кобен ден, покажувајќи поинаков и уникатен поглед на дилемите за донесување одлуки против часовникот, покажувајќи откривачки и искрени детали за прв пат од инволвираните.

9/11: Внатре во воената соба на претседателот, колку со сведочењата никогаш порано слушнати претседателот на САД во тоа време, Georgeорџ В. Буш, како и потпретседателот Дик Чејни, советничката за национална безбедност Кондолиза Рајс, Колин Пауер (државен секретар) меѓу другите. Покрај тоа, тој исто така ќе прикаже повеќе од 200 фотографии никогаш порано објавени.

Јаболко не наведовте одреден датум за премиерата на овој документарец, освен да не поканите во месец септември, но ако земеме предвид дека најголемиот дел од содржината се објавува во петок, останува да го видиме календарот само за да направиме ден за тоа колку ќе биде на располагање ( на 11 септември 2021 година е сабота).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.