Apple ќе ја лансира новата генерација на AirPods и AirPods Pro во 2021 година

Многу се гласините дека следната генерација на AirPods би можела да издаде нов дизајн, дизајн делумно базиран на AirPods Pro со откажување на бучавата, но не вклучувајќи ја оваа функција. Како и да е, најновите вести поврзани со лансирањето на оваа нова генерација упатуваат на лансирање кон средината на 2021 година.

Но, не само новата генерација на AirPods туку и новата генерација на AirPods Pro, според Digitimes, медиум кој исто така наведува дека двата нови модели ќе бидат произведени во Виетнам а не во Кина како порано, потврдувајќи, уште еднаш, децентрализација што ја спроведува Apple во производството на своите производи.

AirPods Pro

Компанијата задолжена за изработка на новите AirPodsИ нормалната и Pro-верзијата ќе бидат GoerTek, но според различни извори, можеби не е единствената компанија одговорна за производство на слушалките.

Лансирање на новата генерација на AirPods eПредвидено е за средината на 2021 година, па ако се двоумите да го купите тековниот модел (во случај Apple да лансира нов модел во наредните месеци) лесно можете да ги купите.

Во однос на лансирањето на новата генерација на AirPods Pro, ова првично би било закажано за втора половина на 2021 година, па ако ги купите сега, ќе имате година да уживате во нив без да се грижите дека тоа е најновиот модел на пазарот.

Причината зошто Apple го преселува своето производство надвор од Кина во соседните земји не е ништо друго освен обид намалување на потенцијалните ризици од нови тарифи во САД на кинески увоз.

Тоа е затоа што се чини дека сè укажува на тоа дека иако претседателот на Соединетите држави може да се смени на изборите одржани во ноември, политиката против Кина ќе остане иста како порано. Сигурно Apple има многу повеќе информации за ова од кој било друг граѓанин како нас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.