Сите вести за новиот Apple Watch Series 7 од Apple

Нова серија 7 на Apple Watch

El вчерашниот настан Таа беше наменета за неколку нови производи на Big Apple. Според гласините, Apple Watch требаше да биде еден од уредите што ќе добијат најмногу промени, дури и се зборуваше за длабок редизајн. Меѓутоа, Apple Watch Series 7 не ја донесе таа длабока промена на визуелно ниво и затоа многу корисници беа фрустрирани од гласините во последните неколку месеци. Новиот часовник на Apple има поголем екран, нови приспособливи бирања и побрзо вчитување од претходните генерации. Подолу ви ги кажуваме сите вести за овој нов уред.

Серијата Apple Watch 7 со екран со 40% помалку рамки

Цел екран: Apple Watch Series 7 со 40% помалку рамки

Една од целите што Apple ја означува со лансирањето на новиот Apple Watch е да го зголеми екранот. Во овој случај, тие одекнуваат дека се зголемени 50% површина на екранот во споредба со Apple Watch Series 3. Нарачано им е да ги отстранат рамките и да го прошират екранот, намалувајќи ги кадрите за 40% и постигнувајќи а 20% повеќе гледање отколку во серијата 6.

Разлика во големини Apple Watch серии 3, 6 и 7

Apple денеска го објави Apple Watch Series 7, со редизајниран Always-on Retina дисплеј со значително поголема површина на екранот и потенки рабови, што го прави најголемиот и најнапредниот дисплеј досега.

Екранот на Apple Watch Series 7 е a Секогаш вклучен OLED Retina дисплеј која е редизајнирана со потенки рабови. Всушност, сензорот за допир и OLED панелот сега живеат во едно парче, така што дебелината на екранот е намалена, зафаќа помалку простор и обезбедува други оптимизациски опции за внатрешноста на уредот.

Овој екран на мрежницата продолжува да ја поддржува опцијата „Секогаш вклучен“, што овозможува приказот секогаш да биде прикажан со вредни информации. Всушност, Apple Watch Series 7 и неговиот екран сега се 70% посветли во затворен простор кога ќе ја вклучите оваа функција.

Серија 7 Структура на екранот и панелот за допир

Дизајнот оди подалеку од екранот

За Apple, дизајнот оди многу подалеку од екранот. Се очекуваше комплетно реновиран дизајн, напуштање на облините за да се направи простор за поквалитетна кутија во стилот на iPhone 12. Меѓутоа, она што го имаме е Apple Watch Series 7 со континуиран дизајн каде што останува заоблен екран и цврста шасија. Тој отпор, исто така, стигнува до предната страна, каде што исто така е погоден за да се зголеми цврстината на екранот.

Добивањето поголем дисплеј на Retina секогаш вклучен значеше иновација во основните аспекти на дизајнот. И тоа исто така им овозможи да ја зголемат силата на предното стакло на следното ниво.

Кутија и нов редизајн на Apple Watch Series 7

Предното стакло над екранот е изменето што го прави поцврст и отпорен на удари. На ниво на податоци, ова стакло е 50% подебело од Apple Watch Series 6, така што априори е двојно поотпорно. Тие продолжуваат да го потврдуваат отпорност на прашина, вода и удари, како и во претходните генерации. На водно ниво е отпорен до 50 метри длабочина.

Целокупниот дизајн на Серијата 7 се издвојува по својот меки, заоблени агли плус а Рефрактивен раб на екранот. Овој раб го открива крајот на екранот и почетокот на самата кутија. Ова ви овозможува да играте со сферите што можат да го окупираат целиот екран за да го оптимизирате достапниот простор.

Вклучени се и две нови прилагодени бирања за оптимизирање на големината на екранот: Контурно и модуларно дуо.

ЕКГ на Apple Watch Series 7

Одржување на здравствени опции: ЕКГ, О2 и отчукувањата на срцето

Серијата Apple Watch 7 не вклучува нови здравствени сензори. Всушност, сите сензори од Серија 6. се одржуваат.Меѓу нив наоѓаме можност за вршат електрокардиограми во олово I, земаат отчукувања на срцето и мерат сатурација на кислород во крвта. Овие податоци се анализираат преку watchOS 8 и овозможуваат испраќање известувања до корисникот или преку препораки или известувања.

Ажурирањето на watchOS 8 воведува нови промени на ниво на Здравје, како што е откривање на бројот на вдишувања во минута кои ги додаваат како параметар за анализа на спиењето. Серијата 7, исто така, ја поддржува редизајнираната функција за откривање несреќи на новиот оперативен систем, која ќе ја види светлината на денот во наредните недели.

Нов 33% побрз систем за полнење

Новиот систем за полнење на Apple Watch Series 7 е 33% побрзо од Серија 6. Всушност, Apple ветува дека со 8-минутно полнење, може да се снимаат податоци за спиење од 8 часа. Тоа е одличен факт бидејќи многу корисници го наплаќаат часовникот ноќе за да имаат батерија наутро, со што се лишуваат од следење на спиењето што обезбедува релевантни информации за корисникот.

Овој нов систем се должи на USB-C кабел за полнење што го интегрира Apple Во Серијата 6. Покрај тоа, се истакнува дека само Серијата 7 е компатибилна со ова брзо полнење, дури и со новиот кабел, на останатите часовници ќе им треба вообичаеното време за целосно полнење на батеријата.

watchOS 8 на серијата 7 на Apple Watch

Совршен придружник за Apple Watch Series 7: watchOS 8

watchOS 8 е следниот оперативен систем на Apple за вашиот Apple Watch. Кога ќе започне со испорака првиот Apple Watch Series 7, тие веќе ќе го имаат овој систем стандардно инсталиран. Новините лежат пред се во апликации што ви овозможуваат да ја зголемите функционалноста на уредот y нови сфери што ви овозможуваат да го прилагодите часовникот.

Меѓу нив, постои нова сфера што ги интегрира фотографиите во портрет режим направени со iPhone, леснотијата со која се испраќаат слики во пораки или интеграција на копчиња за отворање паметни врати. Исто така додадено Режими на концентрација кои се однапред дефинирани поставки за да избегнеме одвлекување на вниманието кога извршуваме различни задачи. Сите овие карактеристики ќе обезбедат дека Apple Watch Series 7 може да ги обезбеди своите најдобри перформанси за клучните карактеристики.

Што има ново во watchOS 8

Додатоци за новиот часовник на Apple

Објавени се и нови ремени за Apple Watch Nike и Hermès. Обновената Најк Спорт јамка вклучува три нови бои и вклучува лого на Nike Swosh и текст на логото вградени во ткаенината за прерамки. Овој ремен оди со новиот бирање Nike Bounce што има прилагодени анимации поврзани со движењето на зглобот, Дигиталната круна или допирот на екранот.

Во Apple Watch Hermès тие беа вклучени Коло Н y двојна турнеја по гурмански кои даваат доза на гламур на новиот паметен часовник на големото јаболко. Вториот им оддава почит на ѓерданите на Хермес од 30 -тите со врски што се испреплетени во еластична кожа. Нови бои се додаваат на овие два нови ремени за постојните ремени на Hermès Classic, Attelage и Jumping.

Завршувања на новата серија на Apple Watch 7

Достапност и завршувања на серијата Apple Watch 7

Серијата Apple Watch 7 е достапна во две големини: 41мм и 45мм, како и во претходните генерации. Завршницата е достапна во нерѓосувачки челик, алуминиум или титаниум. Во алуминиумскиот финиш се нудат четири нови бои: Зелена, Сина, (ПРОИЗВОД) ЦРВЕНА, Whiteвезда бела и Полноќ.

Ќе биде достапни оваа есен и ќе започне од 399 долари. Покрај тоа, Apple одлучи да пласира покрај Серијата 7, Серијата 6 (од 279 долари), СЕ (Од 299 евра) и Серијата 3 (од 219 евра).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Scl dijo

  Односно, часовник што не додава ништо ново во споредба со серијата 6.

 2.   Aоа dijo

  Scl Се чини дека не сте ја прочитале статијата.
  Нема подобрувања што беа кажани во гласините (за што служат гласините). Имам 6 и нема да го купам 7…, но да кажам дека е истиот часовник… се полни 30% побрзо ... нов подобрен екран… и нешто друго…. Не е голема работа, но не е истиот часовник.