19 јануари е крајниот рок за миграција на нашите податоци од Beats во Apple Music

јаболко-ритмови

Како да се очекува Apple стриминг музичкиот сервис Beats Music се затвори на 30 ноември, откако го стекна заедно со „Битс електроникс“ за 3000 милијарди долари во мај минатата година. По завршувањето на услугата, многу корисници беа охрабрени брзо да се префрлат на новата услуга за стриминг музика Apple Music преку е-пошта, информирајќи ги за прекинувањето на услугата Beats Music.

Некои корисници продолжи да престанува да троши стриминг музика поради откажувањето на Битс. Некои други немаа доволно време да можат да ги мигрираат сите податоци на новата услуга пред исклучувањето. За среќа, Apple ја продолжи до 19 јануари можноста поранешните корисници на Beats Music да можат да ја мигрираат целата своја содржина во новиот стриминг музички сервис на Apple.

„Епл“ испрати е-пошта до сите корисници на оваа стара услуга и ги известува за тоа вашите списоци за репродукција и преференциите за музика може да се прегледуваат на „Епл музика“ до 19 јануари 2016. Ако мислевте дека ја пропуштивте можноста да ги погледнете овие податоци, имате среќа.

За да ја мигрирате целата ваша содржина, мора користете го асистентот за миграција што Apple го вклучи во последното ажурирање на апликацијата. Миграцијата на овој нов музички сервис ни нуди три месеци бесплатни проби, како што е случајот со сите нови корисници кои доаѓаат на платформата „Епл“ и сакаат да го пробаат стриминг музичкиот сервис на „Епл“.

Минатото 30 септември Започна пробниот период на Apple Music во Кина. Додека не заврши, нема да можеме да знаеме повеќе или помалку кога милиони корисници ќе останат да ја користат услугата за да можат да се приклучат на 6,5 милиони активни корисници на плаќање кои ја користат платформата. Имајте на ум дека Кина стана главен клиент на момците од Купертино, а „Епл“ вложува многу на нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.