Kanex ни ја донесе првата преносна основа за полнење од 4000mAh за Apple Watch

База за полнење Kanex Apple Watch

Пред неколку дена зборував за 13000mAh powerbank од марката Lumsing, додаток на оние што денес се повеќе од потребни заради сите потреби од батерии што ги имаме во нашиот ден за ден. И, како што ви велав, има многу кои направија одличен бизнис благодарение на целата галантерија што е создадена како резултат на мобилните уреди.

Денес ви донесуваме нешто повеќе од иновативно, и тоа е Кој не е мрзлив со долгиот кабел за полнење на Apple Watch ... Добро, тој е дизајниран така што треба да биде фиксиран на нашата ноќна маса или на обвинителна клупа, но вистината е дека ако одиме на патување ќе треба да се полниме со кабел за напојување. 2 метри тоа е прилично вознемирувачко. Ние ја претставуваме основата за полнење (или powerbank) Kanex, првата преносна основа за полнење на Apple Watch. Преносна основа од 4000 mAh со која може да се полни нашиот Apple Watch каде и да одиме. И да, има Apple Watch сертифициран ...

Како што сте виделе на видеото, се соочуваме со база за полнење или powerbank, доста иновативна. Не сум видел такво нешто и има сертификат за момчиња „Епл“ што треба да се користи со „Епл часовник“ за да бидете сигурни дека ги исполнува барањата на момчињата блок. Базата за полнење Kanex може да го полни вашиот Apple Watch до 6 пати (Има капацитет од 4000 mAh), LED индикаторот ќе ве информира за статусот на полнење на батеријата.

док-полнење-јаболко-часовник-1

Како што можете да видите на претходната слика, најдоброто нешто во врска со оваа база за полнење Kanex е можност за полнење на нашиот iPhone исто така, тоа е, ние се соочуваме со вистинска банка на сите терени, иако мора да се земе предвид дека Apple Watch ќе има приоритет на полнење во однос на iPhone Поради капацитетот од 4000 mAh (малку, но повеќе од доволно за полнење на Apple Watch неколку пати и повремено нашиот iPhone. Со основата за полнење Kanex можете да ги зачувате сите оние банки што ги имате дома и долгиот кабел за полнење Apple Watch, сето тоа е сведено на мал гаџет што ќе биде центарот за полнење на сите ваши уреди. Сето ова за 99,95 €, цена (од моја гледна точка) доста конкурентна, можете да го набавите од вашиот сопствена веб-страница, или ако оттогаш сте во САД АмазонПокрај тоа, таа е намалена на 77.42 УСД (тие не испорачуваат во Шпанија).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.