1Password е ажурирана и нуди поддршка за 3D Touch

1-збор-3д-допир

Секој ден, обично, пристапуваме до многу веб-услуги, покрај инсталирањето на нови апликации на нашиот iPhone, кои сакаат да се легитимираме во прв степен за да можеме да ги искористиме. Едноставно решение за да може секогаш да ги имаме при рака сите наши податоци за пристап е да поставиме измамник до мониторот, така што кога го бараме да не губиме повеќе време отколку што е потребно, пребарувајќи во нашата работна маса. Но, тоа е решение како додаток, не е многу сигурно.

За да се реши овој вид на проблем, особено кога не сме дома и треба да пристапиме до која било веб-услуга, најдобро е да користите апликации како што е 1Password. 1Password ни овозможува да зачуваме секаков вид веб-пристап, лозинка, броеви на банкарски сметки, кредитни картички… Како и да ни помогне да воспоставиме безбедни лозинки кога ќе се регистрираме за нова услуга.

1Password е достапен на App Store целосно бесплатно, со некои ограничувања. Но, ако платиме 9,99 евра дека апликацијата вреди, можеме да пристапиме до сите функции што ги нуди апликацијата. Исто така, таа е една од апликациите што брзо се ажурираат секогаш кога Apple издава нова верзија на iOS, за да можеме да бидеме мирни во врска со безбедносните проблеми или неуспесите во компатибилноста, бидејќи нема да ги најдеме

Но, за разлика од претходните години 1Password не ја објави компатибилноста со новите функции што ги нудат новите iPhone 6s и 6s Plus со 3D Touch до вчера, па отсега, откако ќе ја ажурирате апликацијата, ќе можете да пристапите до нејзината содржина директно од иконата на апликацијата. Но, покрај тоа, тимот на AgileBits ја искористи можноста да додаде нови функции како што е подобрено пребарување што овозможува да се најдат елементите лоцирани во трезорите на поагилен и ефективен начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.