1Password 8 е целосно обновен на iOS и iPadOS

Бета 1 Лозинка 8 iOS

1Password е една од историските апликации со најмногу име кога станува збор за управување со нашите лозинки за различни веб-локации, апликации и целиот наш дигитален свет. Па, вчера доби едно од најголемите ажурирања досега за iOS и iPadOS со значителни промени на ниво на интерфејс и можности за прилагодување, апликацијата е сосема ново искуство за корисниците.

Една од најголемите промени во новото ажурирање 1Password е интерфејсот на почетната страница. Сега, благодарение на можностите за прилагодување, можеме да го скриеме, покажеме и преуредиме секој од деловите што сакаме да ги прикажеме и се интересни за нас како корисници. Ова ја вклучува можноста за прикачување на повеќе полиња на нашата почетна страница.

Што се фиксни полиња? Најлесен начин да го направите 1Password навистина ваш. Можете да закачите кое било поле во елементот 1Password директно на вашиот почетен екран, така што секогаш имате директен пристап до работи како рутирачкиот број на вашата банка или еднократниот код за да се најавите на Twitter.

Можностите за прилагодување се прошируваат и на формата на навигација, каде 1Лозинка вклучува нова лента за навигација кој исто така е фиксиран на дното на екранот. Оваа нова лента за навигација сега ви овозможува и:

 • Брз пристап до вашиот почетен екран: Со вашите омилени, неодамнешни ставки или што било друго до кое сакате брз пристап.
 • Пристап до сите ставки од сите ваши сметки: сите ваши ознаки... Сè е тука.
 • Пребарување: Кога ќе го допрете копчето за пребарување, полето за пребарување веднаш доаѓа во фокус.
 • Зголемете ја вашата безбедност: со еден допир пристап до безбедносен преглед.

Оваа најнова визија за безбедност за iPhone и iPad, се обидува на јасен и едноставен начин да покаже дали една од вашите лозинки беше жртва на протекување бидејќи веб-локацијата е компромитирана. Со можност за давање предупредувања.

Ажурирањето на оваа одлична апликација сега е достапно за сите и можете да го најдете на следниот линк за да го преземете на вашите уреди. Дали ќе ви помогне да ја подобрите функционалноста што Apple веќе ја вклучува со управувањето со лозинки и агилни најавувања во апликациите и веб-локациите?

1Password - Менаџер за лозинки (AppStore Link)
1Password - Менаџер за лозинкислободен

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто dijo

  Што се случува со верзијата 7 добиена пред апликацијата да биде претплата ???

 2.   Франциско dijo

  Но, во замена за сите овие нови функции, апликацијата за часовникот на Apple е наполнета со удар на пенкалото и за мене тоа е од суштинско значење. Она што морав да го направам е да ја повратам верзијата 7 од моите купувања и на тој начин да можам да ја имам апликацијата за часовникот. Кога ажурирањето на 8 е неизбежно, ќе престанам да ја плаќам претплатата и ќе барам друга апликација, но работата на часовникот е како танос, неизбежна.