20 нови градови Придружете се на „Мапи на Apple“ во Прегледот на леталата

слика

Apple останува верен на состанокот со Apple Maps и повторно додаде само повеќе градови кои ја поддржуваат услугата Flyover. Овој пат Apple покрај додавањето 3Д-приказот во дваесетина градови, исто така, го искористи ажурирањето за да додаде информации за јавниот превоз и сообраќај во Финска и Тајван, покрај подобрувањето на работењето на „Близок“ во овие градови, покажувајќи продавници, барови, ресторани ... Сместено во близина на нашата локација.

Apple користи слики со висока резолуција и тродимензионални модели за да ги креирате овие погледи во 3Д формат, нешто што денес не е достапно на „Гугл мапс“ каде што можеме да пристапиме до пешачкиот поглед на повеќето градови во светот. Пред точно неколку недели, Apple потврди дека работи на услуга слична на Street View на Google, иако во моментот возилата што ги снимаат сликите на улиците се наоѓаат само во САД, па корисниците на Apple Maps мора да продолжете да ја користите услугата Google во следните неколку години откако ќе ја видиме стапката на проширување на мапите на Apple.

Подолу ви ја покажуваме листата со новите градови каде што фирмата со седиште во Купертино започна со преглед или 3Д преглед. Во ова ажурирање не е вклучен ниту еден град од Шпанија или од која било друга земја што зборува шпански јазик.

 • Аделаид, Австралија
 • Амиен, Франција
 • Берн, Швајцарија
 • Бремен, Германија
 • Колумбос, Охајо, САД
 • Дрезден, Германија
 • Ајндховен, Холандија
 • Јоханесбург, Јужна Африка
 • Ла Рошел, Франција
 • Луисвил, Кентаки, САД
 • Мидлсброу, Велика Британија
 • Нант, Франција
 • Салцбург, Австрија
 • Саут Бенд, ИН, САД
 • Спрингфилд, МО, САД
 • Таормина, Италија
 • Тулуз, Франција
 • Тојама, Јапонија
 • Тусон, Азија, САД
 • Девствени Острови

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.