Новите AirPods нема да паднат толку лесно како старите EarPods

AirPods

Беше минатата среда кога момчињата од блокот ни го открија она што многумина од нас сакаа да го видат, како да се реши проблемот со создавање на безжични слушалки. Нешто доста комплицирано бидејќи сите што се на пазарот (во уво) имаат многу слични физички карактеристики и Apple мораше да стори нешто ... Најдоброто? извадете го кабелот до дизајнот на EarPods, односно AirPods.

Некои нови паметни слушалки кои изненадуваат и многу, бидејќи физички имаат ист дизајн како и претходните, но сега без кабел имаме нов паметен чип од Apple, микрофон, сензори за близина и сензори за допир (на секое уво). Се соочуваме со најпаметните слушалки во моментот. Но, Никогаш не сте ги испуштиле старите EarPods додека трчате или дури одите?,што ќе се случи со AirPods кои го задржуваат истиот физички дизајн?, очигледно Apple размислувал за ова ... Не, очигледно тие не треба да паѓаат толку лесно.

И тоа е она што го замислувам чекајќи го метрото додека слушам музика и во секој момент еден од моите AirPod оди на дното на платформата, можеби нема да се случи, но стравот е тука, особено кога сте потрошиле 179 €... Но, најновите извештаи на новинарите кои беа во можност да ги тестираат овие нови AirPods велат дека тие нема да паднат така лесно од нашите уши ...

Танцував, Ја поместив главата од една на друга, Ја допрев косата, скокнав, се чинеше глупо да ги правам сите тие работи. AirPods на „Епл“ сè уште беа на место и работеа правилно. Музиката што ја свирев звучеше на одлично ниво и никаква бучава околу мене не ми пречеше да ја слушам. Јас сум многу импресиониран.

Можевте да го прочитате извештајот за кој зборувавме, јас искрено верувам дека А.pple ќе ја завршија својата домашна задача добро и нема да биде пуштена во продажба со слушалки што можат да паднат во секој момент. Некои AirPod-ови што според мое гледиште треба да бидат стандардни со новиот iPhone 7, но исто така мислам и тие ќе бидат најпродавани кога ќе започнат во октомври.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   IOS 5 засекогаш dijo

  Ок и дојдов и верувам во тоа, ги купувам и веднаш треснуваат. Најдобри се типот на уво

 2.   хупа77 dijo

  Па, мислам дека јаболкото понекогаш поминува преку пуритански со чисти дизајни, скап и нежен апарат со толку многу иновативна технологија внатре треба да има потпора како и другите уши, што го опкружуваат увото од позади, дури и да одземе милиметар. на естетиката.

 3.   ротело dijo

  И одам и морам да верувам во тоа зошто го кажуваш тоа и кој го пробал некое време на платени трошоци. Зар не го знаеме тој дизајн и нашата анатомија? Тој дизајн не се среќава кај многу луѓе. Можев да верувам ако беа во уво, но за одредени формати на уши, тој дизајн е фијаско. И сега многу скапо фијаско.