3-во-1 приклучок за полнач со 8 пинови, разноврсна приклучок по ниска цена за вашиот iPhone

3-во-1 приклучок за полнач од 8 пина Официјалните додатоци на Apple се во ред. Тие обично имаат одличен дизајн и се совршени со нашите уреди со јаболка, но сите имаат една маана: нивната цена. На пример, вашиот Dock е со цена од 45 € ако го купиме во бело или 59 € ако го сакаме тоа во боја (да се биде ист), па затоа понекогаш вреди да се бара алтернатива. Интересен е 3-во-1 приклучок за полнач од 8 пина, уред што ќе стори повеќе отколку само да го полни нашиот iPhone.

Како и оригиналната пристаниште на Apple, приклучокот за полнач со 3 пинови 1 во 8 се користи за синхронизација на нашиот iPhone со нашиот компјутер во исто време кога го полниме. Исто така, како приклучокот за Apple, можеме да го поврземе овој приклучок со стерео со 3.5 mm приклучок кабел. Тука завршуваат сличностите помеѓу двете основи на полнење. Apple има многу попривлечен дизајн, но протагонистот на овој пост има две USB порти, за да можеме да поврземе тастатура и глувче или два приврзоци истовремено со вчитувањето на нашиот iPhone или iPad.

3-во-1 8-пински приклучок за полнење вклучува читач на картички

3-во-1 приклучок за полнач од 8 пина

Покрај двете USB порти, овој приклучок има и читач на картички SD, TF, MS и M2, нешто што морам да признаам дека не користам многу, но дека го немам ниту на мојот iMac. Со овој приклучок повеќе не мора да се грижам ако треба да читам картички со фотоапарати, на пример.

Веќе зборувавме за дизајнот велејќи дека оригиналниот приклучок имал многу повнимателен дизајн, но дека приклучокот за полнач со 3 пина со 1 пина нема толку добар дизајн, исто така, овозможува да има многу пониска цена, бидејќи е достапен во црна или бела боја по цена од 8 €. Исто така, имајќи ја заградата на задната страна ви овозможува да бидете компатибилен со сите уреди со молња портаТоа е, со iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, 9.7-инчен iPad Pro и iPad Mini. Што повеќе би сакале?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Erick dijo

  А, каде се достапни за купување ???

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Имате врска во објавата.