5G поврзувањето руши рекорди благодарение на iPhone 13

5G

Сигурно мислите дека iPhone е еден од последните што имплементирал 5G технологија во своите уреди и тоа е точно. На тој гледач на Apple му требаше многу подолго од конкуренцијата за да ја лансира оваа експанзија на 5G конекција, но како што објави Блумберг, бројот на продадени уреди со него во текот на месец јануари изнесува 51% од вкупниот број, да се биде iPhone 13 еден од важните делови за постигнување на оваа бројка.

Проширувањето на 5G продолжува во инфраструктурата и уредите

Како би можело да биде поинаку, поврзувањето 5G беше клучно за некои компании и се прошири на сите уреди, надвор од максималната брзина на пренос што е потребна за промовирање на автономно возење или фабричка автоматизација. Затоа е неопходно негово проширување низ светот. Ние, како и секогаш, корисниците нема да забележат голема разлика помеѓу 4G и 5G технологијата кога станува збор за прелистување и други, но компаниите го прават тоа.

Во Кина наоѓаме една од најмоќните земји во однос на проширувањето и достапноста на инфраструктурата и уредите компатибилни со 5G. Кинеското тело за телекомуникации соопшти дека земјата ќе ја зајакне покриеноста со 5G со додавање на 600.000 нови станици за покривање оваа година, со што вкупниот број ќе достигне бројни антени што веќе надминува 2 милиони во земјата. Овие се целосно неопходни за негово проширување, исто како и уредите со оваа 5G конекција. iPhone 13 во последно време, iPhone SE и останатите актуелни уреди на Apple исто така беа учесници во ова рекорден број уреди со опции за поврзување 5G.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.