9 совети и трикови за популарната игра: Candy Crush

Бонбони гмечење Сага

Едно е јасно и тоа е дека една од најпопуларните игри во целата App Store е Слатки здроби, игра развиена од Кинг и која собира илјадници преземања секој ден, и да, веќе има повеќе од 50 милиони од нас кои поминуваат време експлодирајќи бонбони месечно. Денес, во Actualidad iPad ќе ви дадеме 9 совети и / или трикови за оваа игра што доколку не сте ја пробале, ве поканувам да го направите тоа, преземајќи го од App Store. Одете за тоа!

Поврзете се со Фејсбук за да добиете чести бустери

Јасно е дека Кенди Крш и Фејсбук имаат непарен договор. Ако сакате бесплатно да добивате дневни бустери, само треба да се најавите на играта со вашата сметка на Фејсбук, и вртете го тркалото на „бустерите“ дневно и земајте по еден секој ден (по случаен избор, или така велат тие). Во многу случаи, нивоата што се наоѓаат на Фејсбук се полесни од оние што се „без Фејсбук“. Затоа препорачувам да започнете со вашата сметка на социјалната мрежа за да добиете одредени предности.

Купувањето бустери на Фејсбук е многу поевтино

Ајде да направиме математика. Засилувач на нашиот iPad чини околу два долари. На Фејсбук тие се купуваат преку златни шипки, а засилувачот може да чини помеѓу 3-5 златни шипки. Пакет од 5 решетки чини 1 долар. Значи, ако направиме математика, за вас е попрофитабилно да одите на Фејсбук да купите бустери што ги купив во App Store, бидејќи ќе заштедите многу пари.

Изберете ја најдобрата опција за отстранување на максималното количество желатин

Понекогаш имаме различни можности кога станува збор за отстранување на желатин. Како општо правило, ние мора да го уништиме желе на дното, така што ќе се произведе "ефект на каскада" и бонбоните на горниот дел ќе експлодираат малку по малку. Но, тогаш одлуката е ваша.

Пазете се од сладунец!

Тасев биле еден од најнеподносливите делови од играта бидејќи честопати спречува бонбони да експлодираат. И треба да бидете претпазливи кога одите со специјални бонбони близу религиите, затоа што ако пукаме бонбони во риги со слатки ставени во плик, сладунец ќе спречи многу бонбони да експлодираат, ќе пукне само сладунец. Значи, најдобро е прво да го завршите сладунец и потоа да ги разнесете специјалните бонбони.

Добијте го бесплатниот Candy Crush дневен засилувач

Како што реков претходно, ако се поврземе со Фејсбук можеме Добијте случаен засилувач секој ден со вртење тркало за рулет. Важно е да го ротираме секој ден со цел да ги акумулираме и да можеме полесно да ги поминеме нивоата!

Внимавајте на бувот во „Дремворлд“ што го менува балансот

Пред неколку месеци нов свет беше вклучен во Кенди Крш, за да играме кога ќе стигнеме до крајот на една епизода и треба да побараме билети на Фејсбук ... Треба да бидете многу претпазливи кога бувот го прави своето, бидејќи кога ќе се врати на своето место, вагата ги смени бонбоните ... и можеме да го плеткаме.

Не слушајте ги предлозите што ни ги даваат

Кога размислуваме за потег, гледаме дека Кенди Крш ни покажува еден со трепкање на бонбоните. Ве советувам да не ја користите таа опција под никакви околности бидејќи тоа е обично најлошото што можете да го направите. Помислете на други алтернативи, и ако не можете да ја пронајдете, обрнете внимание на машината, но прво уверете се.

Комбинирајте ги „специјалните розови“ бонбони со „спакуваните“

Во нивоата на состојки сигурно сте виделе „розов“ засилувач со црна дупка во средина. Ако го вклучиме овој засилувач на ниво и го ставиме заедно со натопени бонбони, Успеавме да имаме многу спакувани бонбони што ќе експлодираат и ќе предизвикаат многу бонбони да се скршат и да ги остават состојките да се спуштат, така што треба да бидете многу внимателни кога го користите овој бустер.

IPhone и iPad не ги синхронизираат животите

Ако ставиме крај на животот на Candy Crush на нашиот iPad, можеме да одиме на нашиот iPhone, терминал за Android или самата апликација на Facebook и ќе ги имаме сите животи, дури и ако претходно сме ги поминале на терминал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   сага за кршење слатки dijo

    ги сакам овие трикови за бонбони