Adobe започна со упатство за учење како се користи скечот на Фотошоп на iPad Pro

Снимка на екранот 2016-02-02 во 15.31.52 часот

Вчера ви кажавме за добрата продажба што ја добиваше новата iPad Pro, нов уред премија на момчињата Купертино кои во само два месеци успеа да го надмине својот главен конкурент: Microsoft Surface. И има многу кои сакаа да направат скок до уред со професионални погледи како iPad Pro.

Секако, има уште многу да се направи и е доста тешко за краток временски период класичните компјутери да бидат заменети со iPad's Pro во професионални средини. Adobe го сака тој професионален скок во светот на таблетите, поточно iPad, дека Apple сака толку многу да се оствари, затоа само што лансираше серија од четири видео упатства со кои ќе научите како да ја користите новата Adobe Photoshop Sketch до совршенство, вашата нова апликација со која можете да цртате слободно. По скокот сите информации ...

https://www.youtube.com/watch?v=LeCWO2uRnoo

Adobe одлучи да го има Боб Рос, познат по своите видеа за светот на сликарството воопшто, а personaje дека тоа ќе го направи целото учење пријатно од Adobe Photoshop Sketch. Како дополнителни информации ќе ви кажеме дека Боб Рос имал телевизиска програма (Радоста на сликарството) во која тој ги објасни сите овие работи за сликањето и тоа по 11 години напуштање на програмата Adobe штотуку ве спаси за развој на овие видео упатства.

Adobe Photoshop Sketch ви овозможува да креирате експресивни цртежи на кое било место со природни алатки за цртање како моливи, пенкала, маркери и акварелни четки за да ги постигнете сите текстури и ефектите на мешање што ќе ги добиете на хартија.

Со помош на овие упатства и на вашиот нов iPad, веќе немате изговори за да ја пробате новата скица на Adobe Photoshop, тоа е слободен (соло) достапно за iPad), па трчај да пробаш.

Скица на Adobe Photoshop (врска со AppStore)
Скица за Adobe Photoshopслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рафел dijo

    Навистина е невозможно да се види видео на вашата веб-страница, количината на спонзорство што води до тоа ја одзема желбата да продолжите на вашата страница и да не ја препорачувате, какво ѓубре.