Ажурирања на Adobe Photoshop за iPad со „избор на кликнување“

Фотошоп iPad

Секако, апликацијата Adobe Photoshop за iPad е интересна апликација за оние кои сакаат максимално да го искористат својот софтвер и хардвер. Апликацијата неодамна пристигна официјално за iPad во својата целосна верзија (не верзијата Експрес) и сега е ажурирана на 1.1 со бројни подобрувања, но најистакната е несомнено онаа на изберете објект со кликнување.

Друго од подобрувањата имплементирани во оваа нова верзија е дека сега можете да го конфигурирате темниот режим за да одговара на нашите поставки за избор на iPadOS оперативниот систем, односно автоматско активирање без да имате пристап до поставките на апликацијата за да се префрлите во темно или нормално. Но, во оваа верзија има повеќе новости.

Фотошоп iPad

И се чини дека Adobe сака да ја подобри алатката Со новите верзии и сега со „Избор на предмет“ можеме целосно да ја искористиме вештачката интелигенција за да избереме што било на сликата. За да го направите ова, ние треба да притиснеме долго или да кликнеме двапати на функцијата за избор за да ја избереме новата функција „изберете предмет“ и таа да биде избрана автоматски.

Од друга страна, се додаваат подобрувања и во функционалноста и стабилноста на апликацијата за iPad, се подобрува врската со работните места што сме ги зачувале во облакот, решени се некои грешки во тастатурата и корисничкиот интерфејс и грешките што предизвикана е коригирана работа со апликацијата во поделен екран. Вистината е дека ова е многу комплетна алатка за корисниците, но не е бесплатно секако (преземањето е бесплатно) имате претплата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.