Безжичната кутија AirPods може да се полни со која било основа Qi

Наспроти она што беше кажано од мрежата за компатибилноста на Qi полнењето за новата безжична кутија за полнење на AirPods, се чини дека конечно ќе можеме да го наплаќаме на која било основа што има Qi сертификација. Ова не е целосно потврдено бидејќи немаме поле за да го провериме, но се чини дека конечно ќе го поддржи товарот од која било база и не само со AirPower на Apple.

Кинеската публикација Чонгдијанту , цитира некои неидентификувани извори во синџирот на снабдување „Епл“, во кои се уверува дека полето „AirPods“ ќе го поддржува универзалното оптоварување Qi, па засега се чини дека овој нов уред нема да бара официјална база на податоци на Apple.

Случајот со „Епл часовник“ нè стави во алармирање, бидејќи не сите основи се компатибилни со безжичното полнење на часовниците, па затоа што многумина видоа дека е потребна сертификација за MFi, велат дека без заверена база не може да се полнат новите „AirPods“ кутија Ова, како што велиме, е нешто што мора официјално да се потврди, па затоа ќе биде време да почекаме и да видиме кога е пуштена кутијата и проверете дали навистина секоја база на Qi е способна да ја полни.

Ако обрнеме внимание на Предвидувања на БлумбергОваа нова карго-кутија треба да биде лансирана следниот септември, веројатно во среда на 12-то и ќе биде токму во тоа време кога ќе оставиме сомнежи. Она што се чини јасно е дека месецот септември ќе пристигне натоварен со вести од секој поглед и би било одлично (ако побара да не остане) да ги лансира AirPods во црно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кеко dijo

  Повторно со истата тема ???

  Како што веќе реков во мојот коментар на написот за основата за полнење на Apple:

  Системот за полнење Qi што го користи Apple е универзален систем што го користат сите други брендови, и AirPods кутијата, iPhone и Apple Watch од Серија 3.

  Тие можат да бидат натоварени со БИЛО ОСНОВА за полнење Qi, речено и ПОТВРДЕНО од самиот Apple во Keynote во септември минатата година.

  Apple Watch пред Серија 3 користи безжичен систем за полнење создаден од Apple, тој не го носи системот Qi, па затоа не може да се користи. Но, Apple на крајот одлучи да го користи Qi системот што го користат сите.

  И повторувам, ОБЈАСНО Е ВО КЛУЧНОТО ГОДИНА.

  Не сте многу добри со вестите во последно време.