AirPods од третата генерација нема да се произведува до октомври

AirPods

Ова е она што тие само го кажаа во добро познатиот медиум DigiTimes и затоа не се очекува дека на денешниот главен глас ќе имаме нови AirPodsИако е исто така точно дека овие слушалки не се очекуваа до почетокот на 2020 година според најновите протекувања.

Во секој случај, ова е она што тие ни го кажуваат сега кога останува уште помалку од еден час за да започне главниот телефон на iPhone, што според зборовите на Марк Гурман, ќе се вика: iPhone 11, iPhone Pro и iPhone Pro Max.

Поврзана статија:
Следете ја презентацијата на iPhone 11 во живо

Ова беше нормално ако земеме предвид дека AirPods од втората генерација беа лансирани пред кратко време, поточно минатиот марш. Лансирањето на нови AirPods денес кога поминаа неколку месеци од неговото обновување е малку лудо, иако Apple не би било ништо чудно како што видовме пред неколку години со iPad-и на третата и четвртата генерација. Во секој случај оваа година се чини дека нема да гледаме нови AirPods и не изгледа погрешно да се чека март 2020 за следната генерација.

Сега она што треба да го видиме се новите iPhone-и, новиот Apple Watch и можеби дури и обновениот MacBook Pro иако имаме и гласини дека може да се појави можен 10,2-инчен iPad денес попладне. Ние веќе сме подготвени да ви понудиме најдобро можно покривање на настанот, затоа немојте не пропуштајте ниту еден дета detail за тоа со пристап од овој напис. Во следните неколку часа Apple ќе биде најкористениот збор во целата мрежа и не можете да пропуштите ништо што тие ќе ни го претстават, па ако сакате можете да споделите со нас специјален клуч во кој iPhone е главниот протагонист.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.