AirPods веќе поминаа низ табелата iFixit и навистина, тие се непоправливи

Само пред некое време видовме тест за издржливост на неодамна лансираните Apple AirPods, во овој случај она што ќе го видиме е малку подетално во рамките на слушалките Bluetooth на компанијата и тоа е тие навистина заслужуваат солза да покажат сè што се вклопува внатре од овие слушалки.

Проблемот во овој случај е што очигледно штом ќе се расклопат Apple AirPods, може да се фрлат, да, кацигите се непоправливи откако ќе се отворат. Ова е точка на која на сите ни беше јасно во врска со гледањето на интересот на брендот да ја понуди цената во случај на губење на еден од овие слушалки, сега со расклопувањето извршено од момците на iFixit е разјаснето дека секој проблем со нив подразбира промена за една нова.

Многумина од нас не се изненадени кога ја слушнаа оваа вест за невозможноста за поправка на еден од овие слушалки и навистина беше нешто очигледно со оглед на тоа што тие не можат да носат завртки и сите внатрешни компоненти како што се батеријата, W1, приемникот Bluettoth и останатите , тие мора да одат со војници до малата внатрешна плоча. Сето ова го оневозможува нивното поправање Затоа, поседувањето на оваа информација од iFixit е одлично за оние кои веќе ги имаат своите AirPods дома и за сите оние кои сакаат да ги купат за овој период од годината доколку има залихи ...

Овде оставивме некои слики од екранот направени од тимот iFixit:

Секако, треба детално да го видите целиот ентериер на овие AirPods за да ја реализирате спектакуларната работа на минитурирање на тековните хардверски компоненти, па доколку сте сакале да го видите целиот процес на сликите на овој teardown направени од iFixit, токму тука ви ја оставаме врската до нејзината веб-страница каде тие ни ги покажуваат сите детали за овој експлодиран поглед, вреди да се види.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.