AirPods ги поминуваат првите тестови за пад и водоотпорност?

Тест за пад на AirPodsНиту еден уред не е поштеден. Вчера AirPods од рацете на првите корисници и тие веќе почнаа да ги малтретираат, односно да прават секакви тестови на отпор. Првите тестови направени на новите безжични слушалки на „Епл“ беа тест за пад, односно да се тестира како тој издржува на удари до падови, а исто така ја тестираа и неговата отпорност на вода, иако на почетокот не треба да бидат многу високи откако ќе се натопи

Кој е одговорен за вршење на овие први тестови е каналот на YouTube EverythingApplePro. Првиот од тестовите што можеме да го видиме на следното видео е оној што најмногу нè загрижува и тука не зборувам за тест за загуба или нешто слично, туку за пад тест дека, иако првите што ги испробаа негираат дека ќе им биде лесно да излезат од нашите уши, се чини поверојатно. Главниот јунак на видеото ги фрла AirPods и нивната кутија од разни височини и, малите знаци настрана, и слушалките и кутијата се чини дека работат исто пред тестот како и после.

AirPods демонстрираат голема отпорност на капки ... и вода

Apple во ниту еден момент не зборува за водоотпорност на AirPods, што нè тера да мислиме дека треба да бидеме внимателни со нив и да не ги миеме или да се тушираме со нив. Не мора, но во претходното видео можеме да видиме како неговиот протагонист ставете ги во машина за перење 30 минути и новите слушалки на Apple работат без поголеми проблеми. Лично, би сакал тестот за машина за перење да се направи со слушалки во џеб од панталони или во поприродна ситуација, но не може да имате сè.

Според изгледот, AirPods се направени слични на iPhone 6s по тоа што двата уреди вклучете печат за да спречите оштетување на водатаНо, Apple не сакаше да ги извршува тестовите за да види дали може да добијат сертификат за IPX7. Во секој случај, интересно е да се види колку е цврста слушалката од 179 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Добри вести!!! Претпоставувам дека во тој случај потта (умерена) при спортување не треба да влијае на ...
  Паѓајќи не мислам дека ќе паднат ... но ... каде по ѓаволите ги оставив!?!?