AirPods донесе најдобра добивка за азиските добавувачи на Apple

На Добавувачите на Apple генерираат профит особено кога имаат големи нарачки, тогаш приходот од нив се одржува или дури паѓа во зависност од загубата на интерес на корисниците за уредите. Очигледно сè не завршува тука, вообичаено е оној момент кога повторно ќе бидат лансирани нови уреди и на крајот се зголемува продажбата. Во врска со ова, денес ви ги донесуваме информациите што би потврдиле дека AirPods ќе известува за големи приходи на добавувачите на Apple. По скокот ви даваме повеќе детали.

И, тоа е што изненадувачки тие се најпродавани за момците од Купертино. На пример, Luxshare Precision Industry, еден од производителите на AirPods за Apple би го зголемил тројно бројот на произведени единици AirPods оваа година. Некои добри податоци за „Епл“ од најновата статистика на „Блумберг“ зборуваат дека каталогот на „Епл“ за носливи уреди, кој вклучува „ЕрПоди“, известување за Apple во текот на 2019 година за околу 41% од деловниот обем. Кредит Свис исто така проценува прогресивен раст на пратките што ја поместуваат монтажната линија на Епл до 120 милиони во 2021 година (сега тие би биле 60 милиони).

На AirPods сочинуваат 2018% од приходите на компанијата за која зборувавме, Luxshare во 26 годинаВо 2020 година, аналитичарите на HSBC предвидуваат дека AirPods ќе сочинува 50% од приходите на компанијата. И дали е тоа Apple дури би ја зголемил стапката на производство на AirPods Pro од 1 милион на 2 милиони единици месечно. Сето ова во кое се преведува, или поточно, зошто се случува, ние треба да ги разгледаме само времињата за испорака што ги имаме при купување на AirPods Pro за овој Божиќ и ќе сфатите како се зголеми ова време. Божиќ ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.