Некои сопственици на AirPods се жалат на проблеми со батеријата во случајот

Кутија за AirPods со мала батерија Не треба да изненадува ако уредот што штотуку се појави на пазарот го стори тоа со некои проблеми. Последната интересна ставка што веќе можеме да ја купиме се AirPods, Безжичните слушалки на „Епл“, кои имаат неколку точки за иновации, како што се W1 чипот и кутијата за полнење на слушалките. Но, тие исто така излегоа со проблем, според она што го пријавуваат некои од првите сопственици на AirPods.

AirPods се во рацете на првите корисници од 19-20 декември. Сега, повеќе од една недела подоцна и по време во кое веќе може да се процени однесувањето на нивните батерии, некои корисниците се жалат дека кутијата за полнење не одржува 24 часа што Купертиносите ветуваа од септември, кога ги презентираа слушалките.

Кутијата AirPods не го држи полнењето

Кутијата работи на следниов начин: треба да се чува 24 часа полнење за обете слушалки. Кога слушалките се вклучени во неа, кутијата го пренесува полнењето на слушалките и во тој момент е кога 24-те часови треба да почнат да се спуштаат. Кога слушалките се надвор, кутијата треба да изгуби многу малку полнење, нешто како што губи секој паметен телефон кога е со исклучен екран и во режим на авион, односно скоро ништо. Ова е токму она што AirPods кутијата не може да го стори според корисниците кои се жалат на овој проблем.

Корисниците кои го доживуваат овој проблем гарантираат дека полето AirPods паѓа на минус 40% за неколку часа, дури и ако AirPods се наполнети 100% и употребата на Bluetooth е минимална. Ова е нешто што не треба да се случи и во овој момент е непознато зошто се случува.

Корисник на Reddit увери оди во продавница на Apple, заменете ги AirPods и видете како исчезнува проблемот, што не помага да се знае што се случува. Јас лично не можам да знам кој е проблемот на AirPods со нивната кутија за полнење, но Не можам да ја исклучам можноста дека станува збор за софтверски проблем поврзани со Bluetooth. Ова го велам затоа што токму оваа недела имав сличен проблем со мојот iPhone 7 Plus кога слушав музика со Bluetooth слушалки во која видов како батеријата на iPhone падна од 100% на 20% за околу два часа, нешто што ме фати многу. внимание.

Во секој случај, оние на Купертино, како и секогаш, Тие не се жалат да ги заменуваат уредите кои предизвикуваат проблеми. Сигурно наскоро ќе имаме изјава или официјално решение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.