AirPods може да се најде во продажба следната недела

AirPods Кога Apple го претстави iPhone 7, една од најголемите точки за кои зборуваа беше AirPods, слушалки кои го делеа дизајнот на EarPods, но немаа кабли. Вистината е дека овие слушалки привлекоа повеќе внимание од корисниците отколку што јас лично очекував, но лошото за потенцијалните купувачи е што датумот на лансирање што го дадоа Купертино беше крајот на октомври. Во тој момент, „Епл“ рече дека „сè уште не се подготвени“ и веб-страницата отиде на „Многу наскоро“.

Во тоа време, гласините почнаа да сугерираат дека AirPods нема да пристигнат дури во 2017 година, така што не можевме да сметаме на нив како Божиќен подарок. Поентата е дека дозволувајќи им на некои такви посебни датуми Не би бил добар потег на „Епл“ и оние на Купертино ќе се обидоа да ги понудат своите безжични слушалки за време кога корисниците се повеќе подготвени да консумираат секакви производи.

AirPods се поблиску отколку што мислиме

Вработен во овластениот продавач Конрад, наводно, му рекол на клиентот дека ќе ги прими AirPods на 17 ноември на продажба од 18-ти истиот месец:

Здраво. Само што разговарав со вработен во онлајн продавницата Конрад, бидејќи ги побарав AirPods на 14 октомври и сакав да ги откажам денес. Според информациите на вработениот, тие ќе имаат залиха на 10 ноември, а јас ќе ги имам на 17-11 ноември..

La веб- Конрад сè уште вели дека AirPods ќе бидат достапни за испорака за 7-8 недели, така што информациите за вашиот вработен можат да бидат само неофицијални или погрешни. Во секој случај, она што му го кажавте на вашиот клиент може да им даде надеж на корисниците кои чекаат со нетрпение очекувам да ги купам новите безжични слушалки на Apple. Дали сте еден од нив?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.