AirPods се појави во Apple Store следната недела

Пред неколку часа момците од Купертино го отворија периодот на резервација за она што би го очекувале AirPods, безжичните слушалки управувани од чипот W1 што Apple ги претстави заедно со Beats Solo 3 и BeatsX во последниот главен збор, во кој Новиот Светлината на денот го видоа и моделите на iPhone и новите модели на Apple Watch Series 1 и Series 2. Времето на испорака се зголеми малку по малку како минуваа минутите. во многу земји достапноста за нив веќе надминува четири недели, вклучително и Шпанија.

Најсреќните, многу наши читатели кои се претплатени на нашиот телеграмски канал, имаа можност да ги купат AirPods кратко време откако ќе бидат пуштени во продажба и ќе почнат да ги добиваат од 20 декември. Доколку во моментов сакате да ги купите или не имаат многу јасно дали овие безжични слушалки на Apple се за вас, можете да почекате следната недела, бидејќи според компанијата ќе започне да биде достапна во Apple Store, така што секој заинтересиран може да тестира дали навистина ги задоволува нивните аудио потреби или, пак, напротив, AirPods имаат тенденција на самоубиство од нивните уши.

Ако не сте од оние среќниците што имате Apple Store во близина, следната недела можете да одите кај еден од препродавачите на Apple овластен во Шпанија, каде според компанијата ќе бидат достапни и за нивно тестирање. Она што не може да се направи преку продавницата е да ги купите, бидејќи единствениот начин да ги набавите е во моментов преку официјалната веб-страница на Apple.

Дали сте ги резервирале своите AirPods? Или претпочитате прво да одите во Apple Store за да видите дали овие безжични слушалки на Apple ја оправдуваат нивната цена и дали исто така одговараат на вашите потреби.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Fran dijo

  Овие луѓе се безнадежно ретардирани, чекајќи да можат да ги купат и да пристигнат за Божиќ, тие ги ставаат резервациите без предупредување (дали сме гатачки?) Сега уште 4 недели за да не ги известат резервациите. Ви благодариме на Apple секој ден изгледате повеќе

 2.   JimимииМак dijo

  Ги купив вчера кога го прочитав во некој фид, не се сеќавам кој, ми ги донесоа со експресна достава во вторник, работата е што и јас ги имав во продавницата за апликации со јаболка како омилени и треба да бидат оние кои испратиле е-пошта или известување до оние што ги имаат, побарале први да ги фатат, но навистина е бескорисно.