AirPods ќе се појави на пазарот во декември, но во мали количини

AirPods

Пред неколку дена одекнавме една вест што дојде од Германија, точно од препродавачот Конрад, кој увери дека новите AirPods ќе започнат да бидат достапни на 17 ноември, датум што Apple не го потврди во кое било време. Но, се чини дека овој датум не е точен, барем тоа произлегува од последниот извештај на Баркли, кој уверува дека производството на овој уред ќе започне на почетокот на декември, така што во текот на целиот месец декември, би можеле да започнеме уживајте во овие безжични слушалки од Apple.

Пред крајот на октомври, месецот закажан за доаѓањето на новите AirPods, компанијата со седиште во Купертино објави дека им требаше малку повеќе време за да можат да го лансираат овој нов производ на пазарот, без да наведете во кое било време одреден датум. Доколку производството на AirPods сè уште не започнало и се очекува почетокот на декември, се чини дека сè покажува дека Apple ќе стори се што е можно за да ги направи достапни за овој Божиќ, барем за неколку привилегирани, бидејќи единиците би биле многу ограничен

Како што е наведено во неговиот последен извештај на Баркли, првичното производство би се движело помеѓу 10 и 15 милиони единици. Во зависност од побарувачката, датумот на испорака најверојатно брзо ќе започне да се продолжува на начин сличен на оној на новите модели на iPhone. Во моментов не знаеме дали плановите на Apple се да понудат AirPods во првата почетна серија ширум светот или поради малата залиха што ќе ја имаат, нивната достапност ќе биде ограничена географски, како што тоа го правеше Apple со претходните модели на iPhone, веќе тоа на почетокот на iPhone 7, Apple од првиот ден избра да го понуди во голем број земји заедно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.