AirPods ќе се појави на пазарот на 30 ноември според Fnac France

airpods-fnac-france

Да, пред неколку часа ти Најавивме дека овој Божиќ новиот AirPods, безжичните слушалки со кои Apple планира да направи револуција светот на auriculares Bluetooth. Одличен облог од момчињата од блокот да ги обноват своите класични бели слушалки (EarPods), давајќи им најсовремена технологија на пазарот.

Па, ние продолжуваме да добиваме датуми и се чини дека ова е последниот ... И, малку доцниме со овој проблем, AirPods требаше да бидат лансирани во текот на месец октомври, како што објави Apple за време на Главната презентација на нови iPhone 7 и iPhone 7 Plus, но октомври пристигна, и ноември, и немаше никаков знак од обвинетите AirPods ... Но, како што ви рековме, штотуку дознавме за датум што се чини дека е потврден: На 30 ноември, новите AirPods ќе започнат да се продаваат, а ние не го кажуваме тоа, вели Фнак Франс.

За оние кои не знаат Фнак, е дистрибутер на технологија и културни производи (иако тие веќе продаваат сè) FRANCES, една од најважните компании во галската земја. Дека Фнак вели дека е нешто сигурно, бидејќи од сопствената онлајн продавница на компанијата можеме да ги резервираме овие нови AirPods од денес и според она што го велат, Пратката ќе се изврши наредниот 30 ноември.

Веќе знаете, на точка за Божиќната кампања, датумите во кои новите AirPods несомнено можат да станат giftвезден подарок. Тие имаат висока цена (179 €) но може да биде нешто прифатливо (во зависност од буџетите) така што станете одличен подарок, или подарок за себе. Сеуште нема потврда од момците на блокот, но од наша гледна точка дека Fnac го објавува овој датум значи дека тие ќе бидат лансирани овој ден без сомнение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.