„Епл“ го ангажира извршниот директор на „Амазон Видео“, Deејмс ДеЛоренцо, за зајакнување на спортот на „Епл ТВ +“

deportes

Apple одлучи големо обложување за нејзината видео платформа за стриминг. Секој ден имаме новости за нови серии, проекти и договори кои го одразуваат интересот што го има Купертино да ја направи Apple TV + добра опција кога станува збор за ангажирање видео преку Интернет.

И, вие вложувате многу милиони долари во тоа. Ова ангажирање врвни режисери, сценаристи и актери да работи на многу проекти што компанијата ги има во тек. Денес дознавме дека тој ангажирал висок директор на Амазон Видео да го води спортскиот дел на Епл ТВ +.

Епл само што ангажираше Jamesејмс ДеЛоренцо да го преземе делот за спорт на Apple TV +. Тој во моментов беше на чело на спортскиот оддел во Амазон Видео од 2016 година. Тој исто така беше Виш потпретседател на Аудибл АД, компанија од групата Амазон посветена на аудио книгите.

Веќе имаше претходни гласини кои укажуваа на тоа дека треба да се започне еден од проектите што ги имаа на маса во Купертино емитувајте спортски настани на Apple TV +. Па, ова ново потпишување на ДеЛоренцо дополнително ја зајакнува таа идеја.

Друга гласина укажува на тоа дека Apple преговара со PAC-12. Тоа е Конференција на Прва дивизија на НЦАА(Американската универзитетска кошаркарска лига) и „Епл“ сакаат да ги купат аудиовизуелните права од 2024 година.

Гледајќи ја економската моќ за која компанијата покажува во своите нови проекти Apple TV +Ако сте решени да ја зајакнете индустријата за спортско радиодифузија, можете да започнете силно.

Jamesејмс ДеЛоренцо не замина Амазон Видео да се испорача кафиња во Купертино, тоа е јасно. Ништо не е објавено во врска со неговата улога на Apple TV +. Но, со оглед на неговата кариера во светот на спортското емитување и финансиската достапност на „Епл“, можеме да очекуваме сè.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.