Apple веќе нуди куќишта за iPhone SE со кои се потврдува дека се компатибилни со iPhone 5 / 5s

Кутија за iPhone iPhone

Кој не трча ... затоа што лета. Од неколку години, Apple влезе во полето на корици за своите уреди. Нема да разговараме дали со цената на ставање на капакот на секој iPhone е најлошото нешто што може да го направиме естетски, но токму поради вредноста на уредот, тоа е најдоброто што можеме да го направиме.

Неколку часа пред да се започне главната, Apple ја затвори продавницата за да ја ажурира откако сите вести беа презентирани. Неколку минути по завршувањето на главниот збор, сите нови производи беа веќе достапни во онлајн продавницата на Apple.

По лансирањето на iPhone SE, Apple додаде и две нови кожни футроли компатибилни со овој уред, иако во моментот само во две бои: Ноќна сина и црна, по цена од 45 евра. Како и останатите навлаки изработени од кожа, овие навлаки ни нудат заштита и квалитет што тешко може да ги најдеме во другите брендови.

Како што можеме да прочитаме во описот:

Направени од европска пржена кожа, овие кутии од „Епл“ се празник за окото и допирот. Бидејќи се направени по мерка на iPhone SE, вашиот телефон ќе остане неверојатно тенок дури и со вклучена футрола. Мекиот ентериер со микрофибер ја штити финишот на вашиот iPhone. И бојата на надворешноста не е обичен површен пигмент, но ја проникнува целата кожа.

Во случај некој да има какви било прашања во врска со димензиите на новиот iPhone SE и неговата можна компатибилност со моделите iPhone 5 и 5s, во делот за компатибилност на кориците за новиот четири инчен iPhone, Apple тврди дека тие се совршено компатибилни со iPhone 5 и 5s.

Интересно е да се знае оваа информација, бидејќи ако имаме зачувано куќиште од некој од тие модели и планираме да го набавиме новиот iPhone SE, овие корици можеме да ги искористиме уште од првиот ден да го чуваме нашиот iPhone SE заштитен во секое време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.