Дали Apple веќе ја подготвува петтата генерација Apple TV?

јаболко телевизија петта генерација

Како што сите знаете, „Епл“ ја објави новата верзија на својот „сет-топ бокс“ пред нешто повеќе од еден месец. Новата четврта генерација на Apple TV доаѓа со важни нови карактеристики, како што е процесорот A8, 2 GB RAM меморија, сопствената App Store или Siri Remote, што ја прави важна ревизија многу поразлична од претходните верзии. Па, се чини дека во Купертино сметаат дека тоа не е доволно и тие веќе би тестирале мал број на Петта генерација Епл ТВ, модел кој исто така би имал важни вести во однос на тековната верзија.

Информациите доаѓаат од Digitimes и ја цитираат монтажната линија на Тајван. Првите единици ќе бидат произведени веќе во овој месец декември, почнувајќи од масовно производство на почетокот на 2016 година. Ако е вистина, тоа ќе биде прв пат Apple да го обнови својот сет-топ бокс за толку кратко време, бидејќи досега тој секогаш се обновуваше на секои 2-3 години. Прашањето е, која е причината зошто Apple би бил заинтересиран за наскоро лансирање на оваа нова верзија?

Во моментов тоа е само гласина што не може да се земе како официјална информација, но се очекува новиот Apple TV да има а помоќен процесор тоа ќе му овозможи да ги подобри своите перформанси за, цитирам, «додадете функции кои ќе ви помогнат не само да служите како сет-топ-кутија« Доколку се потврди, можно е овој нов уред да не е еволуција на „Епл ТВ 4“, туку еден вид, така да се каже, модел на Про или Плус.

Како што реков повеќе од една пригода, со Apple TV 4 Apple направи чекор да обедини во истиот уред сè што е потребно за да не забавува во нашата дневна соба, каде што е вклучена конзола. Можеме да ја ослободиме фантазијата и да мислиме дека Apple планира да создаде своја сопствена конзола, нешто што многу корисници што ги познавам чекаа долго време. Дали конечно дојде време?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   скапоцени камења dijo

    Санта ана манаби