Apple Watch: доаѓањето на Ultra остава многу нови ремени

Продолжуваме да ги вариме сите вести кои Apple ни ги прикажа во вчерашниот Keynote. Еден од најочекуваните секоја година, не е само лансирањето на нови уреди, туку и на нови додатоци кои ги презентираат по завршувањето и тоа секогаш не води до (да бидеме порок) новите и скапоцени ремчиња кои Apple ги претстави со доаѓањето на Apple Watch Ultra. Подолу ќе ви кажеме какви нови ремени имаме и пред се за какви модели ќе се користат.

Како и (речиси) секоја година, Apple воведе нови ремени за Apple Watch како дополнение на фејслифтинг со нови бои на претходните. Оваа година, овие нови бендови се фокусираат на доаѓањето на Apple Watch Ultra, да живееме нови авантури и фокусирани на екстремните спортови како што можевме да видиме во презентацијата. Овие ремени се фокусирани на три различни типови на активности: патека, нуркање (или водни активности) и планински активности. Тие се следните.

поводник за патека

Сосема ново поводник за патека доаѓа во три различни бои: Жолта/беж, сина/сива и црна/сива. Овој ремен е фокусиран на, како што сугерира неговото име, активности на патека. Неговата естетика е доста слично на лентата Sport Loop, изработени од ткаенина и додавајќи мала кука со различна боја на крајот од неа за да може полесно да го прилагодиме ременот на нашиот зглоб.

Ременот се продава за 99 €, што одговара на цената на ремче со плетенка Solo Loop или кожни ленти за поврзување. Сепак, добрата вест е дека, и покрај тоа што е претставен за Apple Watch Ultra, Може да се користи и во сите уреди со куќиште од 44 и 45 мм. Односно, корисниците на Apple Watch 4 па наваму, со големо куќиште, можеме да ги користиме овие ремени.

Океан ремен

Уште еден од ремените претставени вчера од Apple е Океан лента, фокусирана на водени активности како нуркање или сурфање. Има систем за двојно закачување, покрај тоа што е направен од материјал сличен на гумата на спортските ремчиња за максимално држење не само со самата кука, туку и за да се олесни кога треба да се облечат преку водна облека (на пример, неопренови нуркање).

Овој ремен е достапен во прекрасна боја Жолта, бела и полноќ (многу слично на црното) од иста цена отколку појасите за алпски и траги: 99 €.

Слично на тоа, океанските ремени се компатибилен со сите модели на Apple Watch кои имаат куќиште од 44mm, 45mm и, се разбира, Apple Watch Ultra од 49mm.

алпска лента

La Алпската лента е фокусирана за планински активности, каде што може да претрпиме непредвидени удари со тврди елементи како што се карпи, стебла на дрвја или каде може да се случи некој непредвиден настан како силен пад. Има кука во форма (или барем не потсетува на неа) на качувачки карабина, каде што операцијата за закачување е да се внесе низ страничната дупка што ја формира ткаенината. Со други зборови, самата лента веќе не потсетува на искачувањето и планините.

Apple го објави ременот во боја Портокалово, исто како приспособливото копче на Apple Watch Ultra, White и Green што нè потсетува на боровата зелена боја на ремените Solo Loop. Сите три се импресивни.

Исто како нејзините врсници, Тие се со цена од 99 евра и се погодни за секој Apple Watch со куќишта од 44, 45 и 49 мм. Apple сè уште сака наназад компатибилност помеѓу уредите.

Сите тие, во моментов, имаат можност да бидат резервирани на интернет, но имаат моментално време на испорака од 8 до 10 недели., па до средината или крајот на ноември не очекуваме дека ќе можат да бидат доставени до нивните први корисници освен оние што ќе пристигнат со Apple Watch Ultra.

Остаток од ремени

Apple, како и секоја година, ги обнови боите во сите типови на ремени што веќе ги имавме, приспособувајќи ги на новите претставени нијанси и изнесување нови за да ги поканиме корисниците да ја ажурираат нашата сопствена колекција со нови бои на нашите омилени ремени. Можете да ги проверите сите на Сопствена веб-страница на Apple, каде што немаат промена во цената во однос на минатата година.

Подолу ви прикажуваме некои од оние кои најмногу ни се допаднаа по овој фејслифт од Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.