Apple ви олеснува сами да ги поправате iPhone 12 или iPhone 13

Поправка на iPhone

Клиентите кои сакаат или се осмелуваат да го поправат својот iPhone 12 или iPhone 13, можат да го сторат тоа сега без да одат во официјална или овластена продавница. Сега сите корисници кои сакаат да го поправат својот iPhone 12 или 13 ќе им се придружат на повеќе од 5.000 овластени даватели на услуги на Apple и 2.800 независни даватели на поправки кои веќе имаат пристап до овие официјални делови, алатки и прирачници.

За прв пат во опсегот на iPhone 12 и iPhone 13 Секој корисник наскоро ќе го следат Mac компјутери со M1 чипови, поправките за самопослужување ќе бидат достапни на почетокот на следната година во САД, а во текот на 2022 година ќе се прошири и во други земји.

Имајте ги алатките и сè што ви треба за да ја извршите вашата поправка

Се разбира, оваа вест е изненадувачка. Во компјутерите на Apple, започнувањето поправка на екранот или промената на батеријата може да биде нешто достапно за многумина под услов да ги имате потребните знаења и алатки за тоа. Сега Apple ја става на маса опцијата овие прирачници и официјални материјали да ги имаат за извршување на вашата поправка. Во принцип, тој е официјално лансиран денес во Соединетите држави, но ќе достигне повеќе земји од 2022 година. Џеф Вилијамс, главен оперативен директор на Apple објасни:

Поголемиот пристап до истите делови што ги користи Apple ќе им даде на нашите клиенти повеќе можности да ги поправат своите уреди кога им треба. Во последните три години, Apple речиси го удвои бројот на места каде што се достапни истите делови, алатки и обука што ги користи Apple, а сега ќе им дадеме повеќе опции на оние кои сакаат сами да ги поправаат.

Во Apple сè уште советуваат да одат во официјалната техничка служба за да ги извршат поправките на уредите, но нудат опција за самопослужување со можност за извршување на секоја нивна поправка. За повеќето клиенти, најдобрата опција е секогаш да одат кај професионален давател на услуги за поправка. со квалификувани техничари кои користат специфични прирачници и компоненти на Apple е најбезбедниот и најсигурниот начин за reparar нашите уреди. Во секој случај, опцијата да го поправите сами е веќе достапна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.