„Епл“ купува права на документарецот „Државни момци“ за „Епл ТВ +“

Момци држава

Каталогот што е моментално достапен на Apple TV + е составен не само од оригинални серии, туку и од документарни филмови и филмови на кои Apple им ги купил правата. Во последните две недели разговаравме за претстојните изданија што ќе се појават ќе стигне до каталогот на услугата за емитување видео на Apple.

На овој, сè уште намален каталог, документарец со наслов Момци држава, документарец кој е официјално претставен на Филмскиот фестивал во Санденс, и што ни покажува тоа историја на политичка зрелост која го испитува здравјето на американската демократија.

Како што можеме да прочитаме во Холивуд Репортер, Епл ги стекна правата преку студиото А24, со кого активно соработуваше во последните месеци, и плати 10 милиони УСД за да го вметне во својот ексклузивен сервис за стриминг видео. Документарниот филм Момци држава, е во режија на eseис Мос и Аманда Мекбајн и во продукција на Лорен Пауел Вработувања, Дејвид Гугенхајм, atонатан Силберберг и Никол Стут.

Момците членка раскажува за необичен експеримент каде 1.000 17-годишници од цела држава Тексас се собираат за да изградат репрезентативна влада од нула. Високите идеали се судираат со валкани трикови, додека четири момчиња со различно потекло и политички ставови се борат низ предизвиците за организирање политички партии, градење консензус и кампања за највисоката функција, онаа на гувернерот.

Лорен Пауел sобс, Таа беше сопруга на Стив sобс од 1991 до 2011 година, кога почина од рак на панкреас на 56 години. El договор постигнат пред неколку месеци од продуцентската куќа А24 и Apple ќе ни понуди нов производ во наредните месеци, поточно филм со наслов На карпите глуми Бил Мареј и во продукција на Софија Копола.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.