Apple ги објавува првите бета-верзии на iOS и iPadOS 14.2, watchOS 7.1 и tvOS 14.2

Само пред еден ден Apple одлучи официјално да ги лансира новите верзии на iOS, tvOS, watchOS и iPadOS. Милиони корисници почнуваат да ги преземаат и да уживаат во сите нивни новости. Во меѓувреме, програмерите ги прилагодуваат своите апликации за да ги интегрираат во новиот екосистем. Денес се разбудивме со изненадување и тоа е Епл ги издаде првите бета верзии на програмерите за iOS и iPadOS 14.2, watchOS 7.1 и tvOS 14.2 во зори. Исто така, постои интересна чудост, и tvOS и iOS и iPadOS поминаа од верзија 14 до 14.2 без да поминат низ 14.1.

Во зори со нови бета верзии на iOS и iPadOS, watchOS и tvOS

Во последно време Apple не изненадува со времето и часовите во кои објавува ажурирања или официјални производи. Во оваа прилика, тоа беше после три наутро (по шпанско време) и известувачите почнаа да пристигнуваат до програмерите. Апл ја објави првата бета верзија на iOS и iPadOS 14.2, tvOS 14.2 и watchOS 7.1.

Неколку дена по официјалното лансирање на сите оперативни системи, Големото јаболко продолжува да се обидува да ги подобрува, полира и тестира новитетите за пристигнување на нови производи. Покрај тоа, постои особеност и тоа е дека тие прескокнаа верзија во сите системи, освен watchOS. Тие поминаа од верзијата 14.0 во 14.2.

Постои објаснување за тоа. Веројатно е дека iOS 14.1 каква верзија носи iPhone 12 кога е објавена. Целта да не се понуди оваа верзија и нејзините придружници е да се избегнат можни протекувања на интересни вести за новиот мобилен Apple. Кога iPhone 12 ќе излезе, ќе има мешавина, позната како „спојување“, обединувајќи ги новитетите и структурите на обете верзии за да добиете заедничка финална верзија.

Вестите за овие први бета-верзии за програмерите почнуваат да излегуваат на виделина и ние ќе ви покажеме сè како што напредува денот и се откриваат сите нови функции. Во меѓувреме, ако имате инсталирано профил на развивач на вашиот уред Може да ги ажурирате и инсталирате овие бета-верзии со одење во „Ажурирања на софтверот“ во општото мени на поставките за уредот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.