Apple ги објави првите бета-верзии на iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4 и tvOS 14.5 за програмерите

Почнува да се готви нов бран верзии на различните оперативни системи на Apple. Неодамна Apple ги објави iOS 14.4 и iPadOS 14.4 во јавноста, но Денес Apple веќе ги објави првите бета верзии на iOS 14.5 и iPadOS 14.5 на програмерите.

Како што знаете, Apple ги лансира овие верзии Бета за да можат програмерите да ги прилагодат своите апликации на новиот оперативен систем пред да биде објавена официјалната верзија. Тоа е поради тоа не е препорачливо да ги инсталираме на нашите уреди сè додека не бидат објавени во јавноста бидејќи тие можат да имаат грешка што ги прави нашите уреди да не работат 100%.

Програмери со регистрирана сметка Овие најнови верзии може да се преземат од Центарот за развој на Apple. Во меѓувреме, ние ќе продолжиме да откриваме што вметнуваат нови карактеристики овие нови верзии на оперативни системи и ние ќе ги ажурираме што е можно поскоро.

Исто така, Apple исто така објави верзии на tvOS 14.5 и watchOS 7.4 , исто така, неколку дена по лансирањето на верзијата 7.3 на паметниот часовник со поддршка за „Time to Walk“ во Apple Fitness + и поголема достапност на ЕКГ заедно со новите Faces. На ист начин како и за iOS и iPadOS, сè уште не ги знаеме новите функции што ги вметнуваат, но може да вклучува и поправени грешки што не се случија во 7.3. Веднаш штом ќе најдеме нешто ново, ќе ве ажурираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.