Apple ги лансира своите корици за iPhone SE: силикон за 39 € и кожа за 49 €

Случаи со IPhone SE

Дефинитивно Apple е подготвен да им удри шлаканица на производителите на Android смартфони со својот нов iPhone SE. Доказ за ова е детал што го видов на страницата на овој терминал на веб-страницата на компанијата. Цитирај буквално: «Дали имате Андроид? Објаснуваме зошто да ве смениме ».

Јасно е дека лансирањето на А. iPhone за 489 € тоа е доста декларација за намери. Основен модел со добри карактеристики и многу разумна цена, секако дека е Apple. И неговите додатоци се исто така според нејзината цена. Силиконски и кожни футроли сега се достапни од Apple за новиот iPhone SE.

Епл само што се продаде во продавницата на Епл неколку силиконски и кожни навлаки за новиот iPhone SE. Првиот со цена од 39 евра и кожните 49 евра. Воопшто не е лошо, имајќи предвид дека тие се оригинални куќишта на Apple.

Навлаките на кожа тие се disponibles во три бои: полноќ сина, црна и црвена. Тие веќе можат да се нарачаат, а испораките ќе започнат утре.

Оние од силиконски Тие се исто така disponibles во три бои, различни од претходните. Во овој случај, кориците можат да бидат во боја розов, бел или црн песок. Исто така достапно за испорака од утре.

Смешно е како компанијата нуди ефтини кожни футроли за вашиот мобилен телефон. Запомнете дека нема кожни навлаки или за iPhone XR дури ни за iPhone 11. Постојат само кожни футроли за iPhone 11 Pro и iPhone 11Pro Max, а сега и за iPhone SE.

Секако, понудата на случаи за новиот iPhone SE не завршува тука. Во Амазон Веќе може да ги најдете, а за неколку дена ќе ги имате на располагање во која било продавница за мобилни корици во вашето соседство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.