Apple ги објави и вторите бета-верзии на watchOS 2.2 и OS X 10.11.4

часовник2

Денес беше еден од оние денови кога Apple објавува новости во сите свои оперативни системи. Прво го објави tvOS 9.1.1, мала надградба што ја вклучува апликацијата Подкаст за четвртата генерација на Apple TV како главна нова опција. Последователно, оние од Купертино ја лансираа и втората бета верзија на iOS 9.3, која за време на пишувањето на овие редови го вклучува како најважна новина „вклучениот“ или директен пристап за овозможување или оневозможување на ноќната смена од контролниот центар. Но, има уште два оперативни системи, Apple Watch и Mac. Па, не мораше да чекаме премногу долго за Apple исто така да го лансира втора бета верзија на watchOS 2.2 и El Capitan OS X 10.11.4.

Верзијата што ги вклучува најважните вести за двајцата се чини дека е втора бета верзија на watchOS 2.2. Сега, покрај можноста за користење на iPhone со неколку часовници на Apple, каснетиот часовник за јаболка доаѓа со a подобрена верзија на апликацијата Мапи. Меѓу овие подобрувања постои можност за пребарување што е во близина, за што апликацијата ја користи истата услуга како и верзијата за iPhone, Yelp.

Потоа, го имаме и второто бета ажурирање на El Capitan OS X 10.11.4. Новата верзија, веќе достапна од центарот за развивачи на Apple и од продавницата за апликации Mac, се чини дека не вклучува важни вести пошироко Поправени грешки и подобрувања во перформансите и сигурност. Во секој случај, истото беше речено и за iOS 9.2.1 и таа верзија на iOS го вклучуваше она што корисниците го ценат најмногу: флуидност и општа стабилност.

Во двата случаи, ако откриеме дополнителни новости, ќе ги објавиме што е можно поскоро. Ако откриете какви било новости што не се опишани во овој пост, не двоумете се да го оставите откритието во коментарите. Дали најдовте нешто интересно?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.