Apple го ажурира комплет за патувања и ја намалува неговата цена

Комплет за патувања

El комплет адаптер за патување што Apple го нуди во своите продавници е комплет што мора да има за оние кои патуваат на меѓународно ниво секој толку често.

Производот неодамна е ажуриран за да направи некои измени во неговата содржина. На пример, спрестана да го нуди адаптерот од 30-пински на USB. Сите нови уреди доаѓаат со Lightning конектор и стариот 30-пински конектор, иако сè уште го користат многу корисници, Apple почина.

Друга работа што привлече внимание е дека Apple не вклучува кабел за молња во комплетот, сепак, тој малку ја намали цената на комплетот адаптер за оставете го на 35 евра.

Останатите вклучени додатоци остануваат исти. Вкупно тие се седум заменливи типови на приклучоци што ќе ни овозможи да ги полниме нашите iPod, iPhone или iPad користејќи приклучоци во Северна Америка, Јапонија, Кина, Велика Британија, континентална Европа, Кореја, Австралија, Хонг Конг и Бразил.

Сите овие приклучоци може да се користат во адаптери за напојување Apple MagSafe и MagSafe 2 (за MacBook, MacBook Pro и MacBook Air), 10W и 12W USB адаптери и преносни адаптери за напојување.

Јасно е дека ако не патуваме многу често надвор од нашата земја, овој комплет за патувања се чини непотребен, но ако не е ваш случај и сакате да бидете во можност користете адаптер за напојување на Apple на која било територија, овој производ (или сличен) е задолжителен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.