Apple го ажурира фирмверот на AirPods Pro

неговата Неколку гласини сугерираат дека Apple можеби размислува за обновување на својата палета на слушалки: нови AirPods, нови слушалки над ушите, не е јасно што можат да лансираат од Купертино. Имајте на ум, AirPods се најпродаваните уреди на Apple. Некои AirPods кои се достапни во две верзии: една Nнормално и верзијата на со откажување на бучавата. Некои AirPods Pro што Епл само го ажурираше со нов софтвер. По скокот, ви ги даваме сите детали за ова ново ажурирање.

Како што можете да видите на сликата што ја води објавата, новата верзија на AirPods Pro е 2D15Претходно, верзијата што ја имаше AirPods Pro беше 2B588 и се очекува ова да го подобри одзивот на слушалките „Про“ на „Епл“. Што носи оваа нова верзија 2D15? Не е навистина познато, „Епл“ не објавува никаква забелешка за промените до овие ажурирања, туку преку социјалните мрежи доНекои корисници потврдуваат дека забележуваат одредено подобрување во изедначувањето на истите. На откажувањето на бучавата исто така може да се подобри со ова ажурирање, иако мора да се каже со внимание бидејќи во декември Apple објави ажурирање на AirPods Pro дека мора да се повлече бидејќи го влоши откажувањето на бучавата на AirPods Pro.

Ти можеш проверете ја верзијата на вашиот AirPods Pro следејќи ги овие чекори:

  1. Ние го поврзуваме AirPods Pro со нашиот iPhone
  2. Внесуваме Поставки, Општо, Информации
  3. Во информациите, ќе го најдете вашиот AirPods Pro (проверете дали се поврзани)
  4. Внесувајќи ги, можете да ја проверите вашата верзија

Ако сеуште ја немате најновата верзија и дали сакате да ги ажурирате, вие само треба да чувајте ги вашите AirPods на полнење и близу до вашиот iPhone, по неколку минути тие ќе се ажурираат автоматски. Не сакате да се ажурираат? Веќе ви кажувам дека ова ќе биде невозможно бидејќи процесот е автоматски направен од Apple. И, дали забележавте какви било промени по ова ажурирање на AirPods Pro?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.