Apple го ажурира фирмверот за слушалките AirPods Pro 2 и Beats

iPhone 14 Pro Max, Apple Watch Ultra и AirPods Pro 2

Епл само што објави А. ново ажурирање на фирмверот за AirPods Pro 2 и за Powerbeats Pro и Beats Studio Buds.

Втората и новообјавената генерација на AirPods Pro го доби првото ажурирање на фирмверот од Apple. Досега софтверот инсталиран во најмодерните слушалки на Apple беше 5A377, а верзијата која штотуку беше објавена и на која слушалките ќе се ажурира автоматски во следните неколку часа е 5B58. Какви новитети носи оваа нова верзија? Во моментов не ги знаеме промените бидејќи Apple не ги објави јавно, но ќе почекаме да се ажурира нашиот AirPods Pro 2 за да го тестираме и да видиме дали има нешто вредно за објавување.

Како изгледа верзијата на вашиот AirPods Pro 2? Кога се поврзани со вашиот iPhone, мора да кликнете на менито што ќе се појави на главниот екран за поставки, веднаш под вашата сметка на iCloud и на дното на тој екран ќе се појави инсталираната верзија на фирмверот. Ако кликнете на него, вие не бевте само верзијата на AirPods, туку и верзијата на куќиштето, која може да прима софтверски ажурирања на ист начин.

Бит Студио пупки

Покрај ажурирањето за AirPods Pro 2, Apple објави други за Beats Studio Buds и Powerbeats Pro. На овој начин, фирмверот на Powerbeats Pro се зголемува од верзијата 4A394 на верзијата 5B55, а Beats Studio Buds се зголемува до верзијата 10M2155 од 10M329. Apple исто така не вклучи никакви информации за вклучените нови функции.

Не постои начин да се принуди ажурирањето на која било од слушалките. ова се прави автоматски, обично кога слушалките се во куќиштето, се полнат и со iPhone или Mac тие се спарени во близина. Може да потрае неколку часа или неколку дена, затоа бидете трпеливи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.