Apple го ажурира iTunes за да ни помогне да ја откриеме класичната музика на Apple Music

ја инуси класичната музика

Ти си тоа што го слушаш го цитира тврдењето на јавното музичко радио во Шпанија, и тоа е тоа ако се сметате за lубител на музика, мора да слушате музика од сите видови. И, ако не слушате сè, една сабота како денес е најдобриот ден да започнете да откривате нови акорди со оние неверојатни слушалки што неодамна ги купивте (оние беспрекорни ритмови што ги купивте во продавницата на Apple во вашата населба). И факт е дека во денешно време никој нема изговор да го напушти покомерцијалниот музички круг, дека е добро да се слушаат одличните хитови, но добро е и да се откријат нови работи ...

И велам дека никој нема изговор затоа што имаме широк спектар на стриминг музички услуги кои ни нудат музика со прилично прифатлива бит-стапка за да слушаме секаков вид музика. А денешните вести се поврзани со откривање музика. И тоа е дека новиот и критикуван А.pple Music штотуку вгради подобрувања за да можеме да ја откриеме класичната музика, и овие подобрувања дојдоа заедно со ажурирање на iTunes ...

на ажурирање интересно бидејќи не само што ни ги носи класиците «Подобрувања на стабилноста на апликацијата и перформансите« (и тоа), ова ново ажурирање на iTunes ни носи можност за пребарување композитори и изведувачи во пребарувачот Apple Music.

Ова ни го велат момците од Купертино во дневник за ажурирање на новата верзија на iTunes, верзија 12.3.2:

Ова ажурирање ви овозможува да ја видите дела, композитори и изведувачи додека ја прелистувате категоријата класична музика на каталогот на Apple Music. Вклучува и подобрувања на стабилноста и перформансите на апликацијата.

Секако, мора да знаете дека тоа можат да го видат само оние кои се претплатени на „Епл музика“, но без сомнение тоа е одлична вест. Па сега знаете, трчајте да го преземете ова ново ажурирање на iTunes (достапен за Mac и Windows), и уживајте во класиците.

Фотографијата што ја илустрира објавата (го гледаме Националниот симфониски оркестар на РАИ) е дел од галеријата на Мит SettembreMusica на Фликр (CC BY 2.0).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.