Apple го добива најдобриот можен публицитет на Светското првенство во Русија 2018 година со AirPods

Светското првенство во фудбал завршиНекои победуваат, а други губат, но она што е јасно е дека сме привлечени на телевизија околу три недели. Светски настан што ќе го види својот крај следната недела, 15 јули, по последниот натпревар што ќе ни покаже кој е светски шампион во фудбал.

Па, веќе знаеме дека овие Настаните што се одржуваат ширум светот се совршен амбиент за брендовите, најдоброто место за ставање на тоа зрно песок што може да даде толку многу придобивки на брендот поради големата публика што ја имаат. И ова е нешто што го видовме со интересите на Apple: ажурирање на апликацијата Клипови со содржина на Светскиот куп, голема колекција упатства за камери за фудбал ... Но, без сомнение, она што најмногу му известува на Apple е тоа што се случува со AirPods. По скокот ви кажуваме Како Apple добива голем бесплатен публицитет на Светското првенство во Русија благодарение на AirPods, најдобрите безжични слушалки на пазарот ...

Да, како што можете да видите на претходните слики, тие се точно lAirPods се слушалките по избор за повеќето фудбалери, само да именувам неколку: Гиilleермо Очоа, Хавиер Хернандез, Julулијан Дракслер, essеси Лингард, Кајл Вокер, Дени Велбек, Нејмар… Одличен список на фудбалери со одредена слава кои користат AirPods (никогаш нема да знаеме дали Apple им плаќа да ги носат), и тоа Тие го прават Apple главен протагонист на настанот, дури и без да бидат спонзори на истиот.

И тоа е тоа ФИФА забранува употреба на производи кои не се спонзорираат кога нивните логоа се видливи во производите, односно, Apple е зачуван бидејќи AirPods немаат никакво лого на Apple, но очигледно секој знае кој ги прави тие бели слушалки ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.