Apple ја лансираше петтата бета верзија на iOS 10. Постои јавна верзија и нови бета верзии на macOS Sierra, tvOS и watchOS 3

iOS 10 бета Се чини дека „Епл“ го изненадува или прилично спротивното, задоволството да лансира нови верзии на своите оперативни системи. Првата бета верзија на iOS 10 пристигна точно на денот кога беше претставена, но втората бета верзија не пристигна две недели подоцна како и обично, ако не и три недели подоцна. Истата недела имаше јавна бета верзија, што беше прилично изненадување. Четвртата бета фаза од iOS 10 пристигна во понеделник, 1 август и денес, осум дена подоцна, Тие ја лансираа петтата бета верзија.

Јавната верзија беше лансирана пред само една недела, исто така во вторникот, а денес Епл им ја стави на располагање на сите корисници четврта јавна бета верзија, верзија на iOS која ја вклучува истата како и петтата за програмерите. За време на пишувањето, не се откриени големи вести, што не е изненадување со оглед на тоа што бета-верзиите на iOS 10 веќе се во напредна фаза. Apple обично излегува од 6-7 пред Златниот мајстор, најновата бета верзија за програмерите што ќе пристигне една недела пред официјалната верзија.

iOS 10 бета 5 пристигнува со нови macOS Sierra, tvOS и watchOS бета-верзии

Практично истото што го кажавме за петтата бета верзија на iOS 10 можеме да ја кажеме и за останатите бета-верзии што Apple ги лансираше пред неколку часа. Отпрвин, не се очекуваат големи вести надвор од поправените грешки, иако секогаш можеме да најдеме некои изненадувања. Во случај на петтата бета фаза од macOS Сиера исто така започна јавна бета верзија.

Како и секогаш, кажете не препорачуваме инсталирање на овие бета-верзии или кој било друг софтвер во фаза на тестирање, освен ако опасностите со кои се соочуваме не се многу јасни. Од друга страна, ако одлучите да ги инсталирате, не двоумете се да ги оставите вашите искуства во коментарите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франгука dijo

  Звукот на заклучувањето се смени.

 2.   Слика на зачувување на Alejandro Godoy Morales dijo

  Од iOS 8 што ја тестирав јавноста Betas .. во овој случај инсталирав бета 1, но веднаш ја обновив и решив повторно да инсталирам од Бета 3 што ми работеше многу добро на мојот iPhone 6 и веќе ја инсталирав Бета 4 оди многу подобро …… добро се снаоѓаме.

  Ви благодарам многу за вашата страница. Тоа е добро надополнување на светот на IPhone.

 3.   Аито dijo

  Она што го забележувам е дека батеријата трае помалку отколку со претходната бета верзија. Јас го инсталирав вчера и ми дува батерија.

 4.   Претпријатие dijo

  3D Touch за остварување повик не работи во ios 10 beta 5, тој работеше за мене во сите бета-верзии, ги пулсирав контактите, потоа го притискам оној што сакам да го повикам и повикот не работи со ниту еден, не се јавува .