Apple го издава iOS 14.1 пред испораките на iPhone 12

iPhone 12 Pro сино

Испорака на новиот iPhone 12 е веднаш зад аголот, добро ги познаваме оние кои имаат еден резервиран и ја ажурираат веб-страницата за нарачки на Apple толку често за да се осигурат дека е испратена. Во меѓувреме, текот на животот продолжува, а Apple постојано објавува ажурирања.

Денес во 19:00 часот Apple ги објави iOS 14.1 и iPadOS 14.1 пред доаѓањето на iPhone 12, што замислуваме дека ќе го донесе веќе инсталирано. Toе ги разгледаме вестите што ги претставува iOS 14.1 и кои се причините зошто мора да ги ажурираме iPhone и iPad.

Во теорија Ова ново ажурирање на iOS 14.1 главно ќе се фокусира на компатибилноста со новите уреди со iPhone 12 кои се само зад аголот. Сепак, не може да недостасува ниту ажурирањето за iPadOS што е целосно достапно, едноставно треба да одите на Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер. 

Замислуваме дека во случајот на iPadOS 14.1 повеќе ќе има интеграција со новиот iPad Air (2020 година), Како што се сеќаваме, големината и резолуцијата на екранот исто така се менуваат во однос на претходната верзија. Значи, дојде време да ги ажурирате сите ваши уреди.

MacOS Big Sur нè разбуди, Сè уште не знаеме ништо за тоа и покрај фактот дека почнува да се шпекулира дека Apple може да претстави нов Mac уред, во овој случај да се префрли на ARM технологијата во текот на месец ноември. Сепак, овие измени имаат за цел да бидат многу постепени и долгорочни.

Од друга страна, iOS 14.1 не е без грешки, за почеток Временскиот виџет во iOS 14 има сериозни дефекти, Иако, како што нè информираа корисниците на нашиот телеграмски канал, лесно е да се реши грешката, само треба да ја избришете и да ја вратите назад.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.