Apple ги објави watchOS 7.3.3, iOS 14.4.2 и iPadOS 14.4.2

Ажурирајте попладне! Ако е петок, не е вторник и не, не станува збор за верзии во кои веќе можеме да уживаме во отклучување на лицето на iPhone (со помош на маска) со Apple Watch ... официјални верзии на watchOS 7.3.3, iOS 14.4.2 и iPadOS 14.4.2 за корекција на грешки и подобрување на безбедноста на системите. 

Ништо друго не е кажано во описот на овие нови верзии и не наоѓаме повеќе вести или вести споменати погоре. Всушност, станува збор за безбедносни верзии, не додавајте повеќе новости од оваа.

Сметаме дека е чудно да добиеме нова верзија во петок, но не е ништо необично во сегашното време на Apple. Понекогаш ги лансира верзиите како сега, од некоја важна причина и во овој случај треба да биде оттогаш верзиите сега се достапни за инсталација неколку минути.

За да ги инсталираме овие нови верзии за кои се препорачува да се направи што е можно побрзо, мора да одиме на Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер ако немаме активни автоматски ажурирања. Во секој случај, најдобро е да го разгледате овој дел за да проверите дали се инсталирани. За Apple Watch запомнете дека тој мора да биде во основно полнење и со 50% батерија или повеќе. Тие изгледаат како важни верзии, иако не гледаме промени во дизајнот или функциите, затоа препорачуваме инсталација што е можно побрзо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.