Apple го намалува производството на iPhone 30s за 6% за 6c

Foxconn

Оваа 2016 година ќе биде година во која Apple ќе треба да облече комбинезони, ќе пристигне новото издание на iPhone, а исто така се очекува необичен iPhone 6c за оваа пролет или втор квартал од годината. Како и да е, ако на крајот сите анализи се точни, се чини дека ќе имаме 2016 година полна со новини од Apple и нема да имаме друг избор освен да ги пријавиме сите и сите. Можеби тоа е главната причина зошто Apple им порача на фабриките задолжени за склопување на iPhone 6s да ја намалат нивната активност до 30 проценти вообичаено со намера да не се презаситува пазарот и да се продава по желба.

Не е изненадувачки да ги слушнеме овие вести ако ги земеме предвид сите новости што не очекуваат од „Епл“ или барем вестите за кои се шпекулира од декември. Сосема е логично дека iPhone 6s и iPhone 6s Plus добиваат значително намалување на производството, тие не можат да произведуваат работи што не очекуваат да ги продадат, а побарувачката за овие уреди ќе се намали драстично по Божиќ како што се очекуваше, овие периоди на потрошувачка и вишок обично носат значителен ефект на враќање и се продаваат неколку уреди од тогаш, барем затоа што многу корисници претпочитаат да почекаат да ги пронајдат новитетите во дизајнот на уредот што Apple ќе го претстави во септември, во овој случај може да најдеме дури и изненадување во форма на iPhone 6c оваа пролет, што Моделите на iPhone се менуваат.

Според последните извештаи, залихите се полни со уреди iPhone 6s и iPhone 6s Plus во продавниците кои не успеале да ги продадат, од Кина до Јапонија преку Европа и САД, би можеле да се најдеме пред најгласниот неуспех при лансирање на уред, или не. Вистината е дека Apple не е многу даден да информира за продажбата на своите уреди, особено кога е за лошо, кога е за подобро тие не се сомневаат дека ги градите и предвидуваат продажба, но се чини дека како што се случи со iPhone 5c, се случи со iPhone 6s. Извештајот посочува дека Apple ги известил производителите на двата модели на iPhone 6s да го намалат производството поради извештаите за слаба продажба што ги добиле во Купертино. Ова намалување ќе се изврши постепено од монтажите во текот на првите три месеци од 2016 година до достигнување на намалување од 30 проценти од сегашното вкупно.

Причината може да биде лансирање на iPhone 6c

IPhone 6c

Сите овие информации што се појавуваат како вистинити доаѓаат од медиумот Никеи Иако е точно дека ова едноставно може да биде привремена состојба, извештајот посочува дека продажбата може значително да се намали и да трае до март. Дали тогаш би рекле дека датумот наменет за лансирање на iPhone 6c е март?, ќе мора широко да ги отвориме очите и да го ставиме румометарот со полн капацитет во текот на следните три месеци. Ако iPhone 6c ги исполни очекувањата што се претпоставуваат, тој сигурно може да биде привлечен уред за голема низа потрошувачи.

Се сеќаваме дека опсегот на бои би бил идентичен со оној на последната генерација на iPod Touch, кој би вклучувал Touch ID и NFC за да го направи компатибилен со Apple Pay, барем тоа би биле неговите главни хардверски чипови, придружени со четири -инчен панел без него несомнено ќе им се допадне на многу корисници кои сакаат мали екрани што се користат со една рака. Можеби iPhone 6c доаѓа и го убива iPhone 6s.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.