Apple го отфрли снабдувачот за AirPods Pro 2

AirPods-Pro-2

Новите информации кои се појавија преку социјалната мрежа Твитер покажуваат дека Apple би се откажал од еден од добавувачите на производство на втора генерација аерподи про. Тоа во основа се должи на проблем со производството, а не на проблем со побарувачката, па првично не треба да се плашиме од недостаток на залихи се во датумите во кои се наоѓаме, веќе блиску до божиќниот период.

Веста е објавена специјализираниот аналитичар на Apple, Минг-Чи Куо, па мораме да му дадеме прилично висока валидност бидејќи овој аналитичар зад себе има низа успеси во неговите предвидувања. Информациите сугерираат дека Apple би се откажал од еден од вообичаените добавувачи кои се одговорни за склопување на втората генерација Airpods pro. Проблемот не е проблем со побарувачката, туку проблем во производството а решението е привремено.

Провајдерот за кој станува збор е Goertek  и токму сега, затоа, остана само еден специјалист добавувач во склопувањето на овој тип уреди што е Luxshare. Што мораше да го зголеми обемот на работа за да се обиде да ја пополни празнината што ја остави добавувачот отфрлен од американската компанија.

Како што кажавме претходно, тоа е привремена одлука, но се уште не е познато кога овој добавувач повторно ќе започне со производство и монтажа на втората генерација Airpods pro. Факт е дека американската компанија не даде повеќе објаснувања за тоа кои се всушност овие производствени проблеми и дали тие влијаат само на Airpods pro кои се склопуваа на друго место.Тие исто така можат да влијаат на оние што веќе биле собрани и затоа веќе продадени.

Beе бидеме внимателни во случај да има некакви новости на оваа тема. Пред се, да дознаеме дали има засегнати слушалки кои се веќе продадени, но во принцип, тоа не изгледа така.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.